WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Będzie nowy przedmiot w szkole! Zdziwisz się, czego będą uczyć dzieci

Będzie nowy przedmiot w szkole! Zdziwisz się, czego będą uczyć dzieci

13.09.2016, godz. 11:27
Anna Zalewska
foto: EAST NEWS

Chociaż sklepowe półki uginają się pod pudełkami z grami planszowymi, to dzieci często nudzą się rzucając kostką i przestawiając pionki na planszy. Ale teraz może się to zmienić. Ministerstwo ma plan, chce żeby najmłodsi zaczęli grać w gry, które uczą myślenia. Wprowadzony zostanie dodatkowy przedmiot w szkole.

Konie, wieże, król i królowa, to wszystko z zupełnie nowej strony poznają uczniowie polskich szkół. Minister Anna Zalewska zapowiedziała w rozmowie z TVP INFO, że polskie szkoły czeka coś zupełnie nowego. Już od pierwszych klas dzieci będą uczone gry w szachy! Szefowa resoru edukacji podkreślała, że ministerstwo chce budować polską szkołę na miarę XXI wieku, a to oznacza łączenie tradycji z nowoczesnością. - Budujemy nowoczesną szkołę na miarę XXI wieku, odpowiadając na wyzwania cywilizacyjne. Jednocześnie pamiętając, że trzeba łączyć nowoczesność z tradycją. Dlatego już do pierwszych klas szkoły podstawowej wprowadzimy grę w szachy - powiedziała minister.

Anna Zalewska jeszcze przed wakacjami ogłosiła, że szachy wkroczą do polskich szkół. W 2012 UE przyjęła rezolucję, w której zalecano wprowadzanie gry w szachy do szkół. Od tego momentu Polski Związek Szachowy zaczął prowadzić szkolenia dla nauczycieli, bez udziału ministerstwa edukacji, ale ze jego zgodą. Chętnych szkół, które chciały wziąć udział w szkoleniu było ponad 700. Teraz wszystko ma się zmienić, a szachy nie będą tylko w wybranych szkołach, ale we wszystkich obowiązkowo, i to już od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Sprawdź: PROKURATURA i POLICJA w domu biegłych, którzy badali śmierć ojca Ziobry

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: