WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Bez Kaczyńskiego PiS STRACIŁBY władzę! Sondaż se.pl i NOWA TV

Bez Kaczyńskiego PiS STRACIŁBY władzę! Sondaż se.pl i NOWA TV

19.06.2017, godz. 14:01
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński foto:

Ma ogromny posłuch w partii i to dzięki jego politycznemu talentowi Prawo i Sprawiedliwość ma obecnie największą władzę w Polsce! Co jednak, jeśli w PiS zabraknie Jarosława Kaczyńskiego (68 l.)? Wtedy z utrzymaniem władzy byłoby bardzo ciężko, bo aż 16 proc. wyborców PiS nie zagłosowałoby na tę partię, gdyby prezes odszedł z polityki – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla se.pl i NOWEJ TV.

Badanie przeprowadzony tylko wśród osób, które deklarują, że głosowałyby na PiS. - To dość gorzki sondaż dla PiS. Trudno sobie wyobrazić partię bez Jarosława Kaczyńskiego i równie trudno sobie wyobrazić PiS bez niego w wymiarze wyborczym. Te 16 proc., które nie głosowałoby na te partię, jeśli nie byłoby w niej Kaczyńskiego pokazuje, że faktycznie nie można dokonać tu żadnego rozłamu, bo Kaczyński jest niezatapialny i bez niego byłoby ciężko wygrać wybory. Główny problem dla PiS to pytanie, co po prezesie, jeśli ten zakończy swoją karierę polityczną – komentuje nam prof. Rafał Chwedoruk (48 l.), politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

A wyniki sondażu dla se.pl i NOWEJ TV nie pozostawiają złudzeń. Gdyby Jarosław Kaczyński odszedł z polityki aż 6 proc. wyborców PiS nie zagłosowałoby na tę partię, a 10 proc. nie miałoby w tej sprawie zdania. Partia mogłaby się cieszyć poparciem 84 proc. swojego elektoratu.

 

- PiS jest formacją, która powstała dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu i Lechowi Kaczyńskiemu. Ufamy w Bożą Opatrzność, że prezes PiS cieszy się dobrym zdrowiem i będzie jak najdłużej rządził partią. Tylko pod kierunkiem Jarosława Kaczyńskiego PiS może się rozwijać i utrzymać władzę w Polsce – podsumowuje w rozmowie z „Super Expressem” Stanisław Pięta (46 l.), poseł PiS.

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 7-8 czerwca 2017 roku na próbie 1059 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

Zobacz także: MOCNA polemika Ziemkiewicza i Piaseckiego! "Moralista z burdelu", "albo skrajnie obłudny cynik, albo idiota"...

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: