WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Biskup mówił o "cywilizacji śmierci", radni oburzeni "mową nienawiści"

Biskup mówił o "cywilizacji śmierci", radni oburzeni "mową nienawiści"

05.10.2016, godz. 13:32
Ksiądz kapłan koloratka
foto: SHUTTERSTOCK

Swoje zdanie o protestach organizowanych w ramach Czarnego Poniedziałku postanowił wypowiedzieć się metropolita łódzki, arcybiskup Marek Jędraszewski. Jak stwierdził obrazowo, były one "manifestacją cywilizacji śmierci". Oburzeni słowami duchownego są łódzcy radni, którzy wystosowali do niego list otwarty, w którym zarzucają mu "szerzenie nienawiści" i "wykorzystywanie ambony do obrażania współobywateli". O sprawie poinformowało TVN24.

 

W swoim przemówieniu arcybiskup Jędraszewski mówił, "czarne marsze są przerażającą, współczesną manifestacją cywilizacji śmierci". Mówił też o "czarnej ewangelii"; nawiązując do protestów stwierdził też, że "kłamstwo nie zna granic bezczelności". Troje łódzkich radnych SLD wystosowało więc list do duchownego. Jak napisali: - Nie czujemy się wysłannikami śmierci i szatana i podczas niedzielnego marszu diabłów wokół siebie nie widzieliśmy. Były tam natomiast tysiące kobiet obawiających się o własne zdrowie, oburzonych tym, że prawo ma brutalnie wkroczyć w intymną sferę ich życia.

Autorzy: Małgorzata Niewiadomska-Cudak, Małgorzata Moskwa-Wodnicka i Maciej Rakowski tłumaczą, że nie zgadzają się z poglądem "że w chwili połączenia komórek męskich i żeńskich powstaje człowiek, którego życie jest na dodatek ważniejsze od życia matki". Choć akceptują, że są ludzie myślący inaczej, to uważają, że nie powinny go narzucać innym. Jak napisali: - Odmawiamy księdzu prawa do szerzenia nienawiści i wykorzystywania ambony do obrażania współobywateli. Odmawiamy prawa do wskazywania Polaków gorszego sortu – tych brzydkich, dzieci śmierci i szatana, i tych pięknych, uśmiechniętych, zgromadzonych w kościele.

Wyknęli oni metropolicie, że gościł on w łódzkiej świątyni "bojowników ONR": - Tym bardziej więc martwi nas i niepokoi, według jakich kryteriów buduje ksiądz podział na dobrych i złych, tych od ewangelii właściwej i tych od 'czarnej.

Zobacz także: ONR składa wniosek do prokuratury na "Czarny protest"!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: