WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Błaszczak o 11 listopada: Będzie bezpiecznie

Błaszczak o 11 listopada: Będzie bezpiecznie

03.11.2016, godz. 14:53
Święto Niepodległości, 11 listopada
Święto Niepodległości, 11 listopada foto: Super Express

W Święto Niepodległości 11 listopada w Warszawie zapowiadane są aż trzy duże marsze: Marsz Niepodległości, marsz Komitetu Obrony Demokracji i marsz antyfaszystowski. A to oznacza, że na ulice stolicy wyjdą setki osób. Czy policja jest przygotowana na takie wydarzenia? Minister Mariusz Błaszczak, szef MSWiA zapewnia, że 11 listopada w Warszawie będzie bezpiecznie.

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zapewnia, że nie ma żadnego zagrożenia w związku ze Świętem Niepodległości. A ci, którzy obawiają się zamieszek czy burd 11 listopada, nie mają czym się martwić, bo policja jest dobrze przygotowana do zapanowania nad uczestnikami marszy, które wyjdą na ulice Warszawy. - Warszawska policja jest przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa 11 listopada -  zapowiedział Mariusz Błaszczak na czwartkowej konferencji prasowej po odprawie dla służb przed Świętem Niepodległości i podkreślił, że równie ważne jak bezpieczeństwo manifestantów jest też bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy. Minister Błaszczak powiadomił, że jak do tej pory zgłoszonych zostało już 17 manifestacji. Błaszczak dodał też, że skoro aż tyle demonstracji jest zgłoszonych na Święto Niepodległości, to znaczy, że demokracja w Polsce ma się bardzo dobrze: -  Fakt, że 11 listopada będzie się wiele zgromadzeń świadczy o tym, że demokracja w Polsce ma się dobrze.

Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk powiedział, że na ulice Warszawy zostanie wysłanych 7 tys. policjantów. - Zdecydowana większość zgromadzeń będzie miała miejsce w Warszawie. To Komenda Stołeczna Policji jest obciążona odpowiedzialnością za bezpieczeństwo. Również w Komendzie Głównej Policji powstał specjalny zespół zadaniowy.

Czytaj: Błaszczak skomentował mecz Legii z Realem. Oberwało się... Tuskowi!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: