WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Blokował prezesowi PiS wjazdu na Wawel, teraz chce ułaskawienia do Dudy

Blokował prezesowi PiS wjazdu na Wawel, teraz chce ułaskawienia do Dudy

11.08.2017, godz. 14:06
Jarosław Kaczyński
foto: EAST NEWS

W grudniu przed wjazdem na Wawel odgrywały się dantejskie sceny. Gdy politycy PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele chcieli odwiedzić grób prezydenckiej pary w miesięcznicę jej pogrzebu, odbywał się tam manifestacja. Kilka osób blokowało wjazd kładąc się na ulicy. Zostali ukarani grzywnami, teraz jedne z ukaranych prosi o prawo łaski od prezydenta Andrzeja Dudy.

Przypomnijmy, 18 grudnia jak każdego miesiąca, prezes Jarosław Kaczyński pojechał do Krakowa, by odwiedzić grób brata i bratowej na Wawelu. Jednak wjazd na Wawel utrudniali protestujący tam przeciwnicy PiS. Manifestujący wykrzykiwali hasła: Wolność, równość, demokracja. Niektórzy usiedli na ulicy, a nawet się na niej położyli, dlatego policja usuwała ich z jezdni siłą. W lipcu kilka osób zostało skazany na karę grzywny w wysokości od 300 do 500 zł oraz ponieść koszty procesowe za wykroczenie przeciw bezpieczeństwu na drodze. Wśród nich znalazł się Szymon Białek.

Mężczyzna postanowił zwrócić się z prośbą do prezydenta Andrzeja Dudy, by ten zastosował wobec niego prawo łaski. Co ciekawe wniosek wysłał, choć wyrok w sprawie nie jest prawomocny, ale ukarany powołał się na precedens związany ze sprawą byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. - Panie prezydencie sprawdzam pana i liczę na przychylenie się do mojej prośby - powiedział Białek, podaje polsatnews.pl.

Zobacz: AWANTURA pod Wawelem w 7 rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich WIDEO

Sprawdź: Jarosław Kaczyński z wizytą na Wawelu. Prezes odgrodzony barierkami od protestujących

Dowiedz się: Zawiadomienie ws. zdarzeń pod Wawelem. ZNIEWAŻYLI Kaczyńskiego?

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: