WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka BOR się zbroi za 203 mln

BOR się zbroi za 203 mln

30.11.2016, godz. 02:00
BOR, Biuro Ochrony Rządu
foto: FOTO SE

Aż 203 mln zł w ciągu najbliższych trzech lat pójdzie z budżetu państwa na wyposażenie dla Biura Ochrony Rządu. Formacja ochraniająca m.in. premiera i prezydenta dostanie nowe ubrania gazoszczelne, pistolety, karabinki i kamizelki kuloodporne i luksusowe samochody.

Skąd taka hojność dla formacji ochraniającej VIP-ów? - Biuro musi skutecznie działać "w obliczu narastającego zagrożenia ochranianych osób w państwie" - twierdzi MSWiA, które przygotowało program modernizacji służb podległych ministerstwu. Co trafi do BOR do 2020 r.? Między innymi aparaty oddechowe, ciężkie ubrania gazoszczelne, spektrometry i podręczny system do pobierania prób biologicznych z powietrza za 25 mln zł, broń i kamizelki kuloodporne za 16 mln zł, 43 mln zł pójdzie na zakup 90 pojazdów, a 56 mln zł - na inwestycje budowlane w obiektach Biura. Łącznie modernizacja BOR ma kosztować 203 mln zł.

Według opozycji tak gigantyczne wydatki to efekt większej liczby osób ochranianych niż rzeczywistych potrzeb. - Mamy obecnie największy rząd w Europie, liczący 118 ministrów, więc podejrzewam, że po prostu rośnie liczba osób ochranianych - mówi poseł Krzysztof Brejza (PO, 33 l.), cytowany przez "Rzeczpospolitą".

Zobacz: Polacy chcą OGRANICZENIA programu 500 Plus! SONDAŻ dla SE.pl i NOWA TV

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: