WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Borys Budka: Niech Pitera odejdzie z PO!

Borys Budka: Niech Pitera odejdzie z PO!

29.09.2016, godz. 02:00
BORYS BUDKA WZYWA JULIĘ PITERĘ DO ODEJŚCIA Z PO.
foto: Super Express

Były minister sprawiedliwości, poseł PO Borys Budka (38 l.) apeluje do swojej koleżanki, europosłanki Julii Pitery (63 l.), aby jak najszybciej wykonała dwa wyroki sądowe z 2011 i 2012 roku, nakazujące jej przeprosiny polityków PiS. - Jeśli tego szybko nie zrobi i nie wykona prawomocnego wyroku, to nie powinno być dla niej miejsca nie tylko w PO, ale w ogóle w polityce! - komentuje nam Budka.

Pierwszy wyrok w sprawie Julii Pitery zapadł w 2011 roku. Na jego mocy miała ona przeprosić Mariusza Kamińskiego (51 l.) za słowa o tym, że CBA ją podsłuchiwało i opóźniało zatrzymanie byłego ministra sportu Tomasza Lipca (45 l.). Miała także wpłacić 15 tys. zł na fundację "Pamiętamy". - Liczę na to, że będę ułaskawiona. W formule przeprosin, której żąda pan Kamiński, jest to, co zostało umorzone. Bardzo trudno wykonać wyroki, które są de facto niewykonalne - tłumaczyła się Pitera. Europosłanka PO nie wykonała także wyroku z 2012 roku, który nakazał jej przeproszenie PiS za to, że stwierdziła, iż podejrzany o pedofilię warszawski radny "jest w PiS".

Za jej postawę sypią się na nią gromy od polityków PO, a ci nawołują ją do przestrzegania prawa. - W przeciwnym razie nie powinna być w PO i w polityce. Nasz lider Grzegorz Schetyna powinien na nią jakoś wpłynąć i podjąć wobec niej odpowiednie działania. Prawomocny wyrok sądu jest świętością i Pitera powinna go jak najszybciej wykonać, bo wszyscy jesteśmy równi wobec prawa! - komentuje nam Borys Budka. Chcieliśmy zapytać Piterę, czy, a jeśli tak, to kiedy wykona wyroki sądu. Ale mimo licznych prób nie udało nam się z nią wczoraj skontaktować.

Zobacz także: Kijowski podważa dane policji i podaje KURIOZALNY powód niższej frekwencji!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: