WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Biskup OSTRO o reformie PiS: Operacja przy pomocy SIEKIERY

Biskup OSTRO o reformie PiS: Operacja przy pomocy SIEKIERY

23.07.2017, godz. 16:57
Bp Tadeusz Pieronek
foto: EAST NEWS

Wielkie protesty tysięcy Polaków w całym kraju przeciwko reformie sądownictwa pomysłu PiS widzą wszyscy. To, co dzieje się w kraju zauważył też znany biskup Tadeusz Pieronek. Duchowny w najnowszym wywiadzie ostro ocenił politykę władzy i jej zachowanie. A przeprowadzanie zmian w sądach ocenił mocno - jako operację z siekierą w ręku.

Bp Tadeusz Pieronek pilnie śledzi to, co dzieje się na polskich ulicach i w polskim parlamencie. Jak mówi kościół powinien uświadomić wiernych, gdy w ustroju społecznym dzieją się rzeczy niezgodne z moralnością chrześcijańską. Zapytany przez portal gazeta.pl o sytuację ze zmianami przeprowadzanymi w polskim sądownictwie przez Prawo i Sprawiedliwość, biskup mówi jasno: - To, co stało się w stosunku do polskiego sądownictwa, jest operacją na żywym organizmie społecznym. Operacją dokonaną przez felczerów i to za pomocą siekiery. I dodaje, że: - W normalnej sytuacji operacji dokonują chirurdzy-fachowcy, a rewolucji w sądownictwie fachowcy nie przeprowadzają. Metody, jakich użyli, są zbójeckie, tak to oceniam - przyznał otwarcie. Nie chciał jednak skomentować postawy polityków, gdy został zapytany, czy powinni oni słuchać głosu Kościoła: - Jak jest z tym słuchaniem, to każdy widzi - przyznał duchowny gorzko.

Zobacz: SKANDALICZNE słowa wykładowcy o protestujących: Kazałbym STRZELAĆ do bydła

Zdaniem bp. Pieronka w obecnej sytuacji nie ma innej drogi jak manifestacje i protesty, bo wszystkie inne sposoby zostały wyczerpane: - Innej ścieżki niż demonstracje już nie ma. Skoro wszystkie uwagi, poprawki, każda inicjatywa, by się spotykać i rozmawiać, jest odrzucana, to pozostaje właśnie ulica.

Duchowny ostro skomentował też słowa Jarosława Kaczyńskiego, który opozycję nazwał "zdradzieckimi mordami": - Te słowa są tak obrzydliwe, że każdy człowiek, który ma jakiekolwiek rozeznanie moralne i estetyczne, wie, co o tym myśleć. A jeżeli ktoś zarzuca zbrodnię całej formacji politycznej nie mając na to dowodów, to jest to już sprawa karna.

Źródło: Kamil Kacperczyk
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: