WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Bratanek Szyszki będzie odpowiadał za ochronę środowiska w stolicy

Bratanek Szyszki będzie odpowiadał za ochronę środowiska w stolicy

12.05.2017, godz. 12:44
Jan Szyszko
Jan Szyszko foto: Super Express

Klan Szyszków dbaniem o środowisko stoi! Po kwietniowej śmierci radnej Olgi Johann wiadomym było, że potrzebne będą wybory na funkcję wiceprzewodniczącego Rady Warszawy. W głosowaniu zwyciężył Dariusz Figura, co sprawiło, że musiał on zrezygnować z przewodniczenia stołecznej komisji ochrony środowiska. Jego miejsce zajął Piotr Szyszko, który jest bratankiem ministra środowiska, Jana Szyszki.

 

Jak tłumaczył "Gazecie Stołecznej" Dariusz Figura: - Nie było innej możliwości, bo komisja ochrony środowiska ma tylko sześciu radnych, a z PiS jesteśmy tylko my dwaj. Platforma nie dopuszcza innych. Tymczasem zgodnie z ustaleniami między klubami kierowanie komisją ochrony środowiska przypadło właśnie przedstawicielom partii rządzącej.

 

 

Wirtualna Polska poinformowała ponadto, że Piotr Szyszko jest ponadto kierownikiem Zespołu Edukacji Leśnej i Turystyki w Nadleśnictwie Jabłonna. Jego zespół liczy jedną osobę. Jak anonimowo zdradził informator portalu: - Pan Szyszko zaczął pracę wraz ze zmianą nadleśniczego na PiS-owskiego, więc to jest chyba oczywiste, dlaczego otrzymał tę posadę. Bratanek ministra  w odpowiedzi na pytania jednoznacznie powiedział jednak, że fakt jego pokrewieństwa z panem prof. Janem Szyszko "nie miał żadnego wpływu na zatrudnienie go w Nadleśnictwie Jabłonna". Jak argumentował: - Proszę nie szukać tu taniej sensacji. Moim pracodawcą jest nadleśniczy Nadleśnictwa Jabłonna. Zdecydował o powierzeniu mi obecnego stanowiska, mając na uwadze moje wykształcenie i doświadczenie zawodowe, w tym z pracy w urzędzie Miasta st. Warszawy przy przygotowywaniu, organizowaniu finansowania i realizacji projektów środowiskowych w stołecznej aglomeracji.

 

 

Zobacz także: Rostowski zaskakująco: PO też chciała wprowadzić 500+

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: