WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Brudziński ostro ocenia Tuska: Jest niemieckim POPYCHLEM!

Brudziński ostro ocenia Tuska: Jest niemieckim POPYCHLEM!

19.06.2017, godz. 13:17
JOACHIM BRUDZIŃSKI PIS
JOACHIM BRUDZIŃSKI PIS foto: Super Express

Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński z PiS gościł w TVP Info, gdzie zapytano go m.in. o reakcję szefa Rady Europejskiej na wystąpienie premier Beaty Szydło w Auschwitz. Polityk partii Jarosława Kaczyńskiego postanowił nie gryźć się w język i mocno uderzył w Donalda Tuska, określając go niechlubnym mianem "niemieckiego popychla".

 

Jak mocno oceniał Brudziński: - Donald Tusk, który w mojej opinii, w mojej ocenie, a szczególnie po tych słowach w odniesieniu do premier polskiego rządu, jest takim niemieckim popychlem, zareagował tak nerwowo i alergicznie na te słowa być może dlatego, że pani premier w swoim wystąpieniu odwołała się do tego, kto to piekło na ziemi zgotował. Nazywając zbrodniarzy wprost - niemieckimi nazistami, nie jakimś ponadnarodowym towarzystwem. Tylko mówiąc wprost, że to Niemcy.

 

 

Wicemarszałek słowa Tuska uznał za atak na polską premier, mówiąc: - Człowiek, który w latach 80. pisał, że polskość to nienormalność, człowiek, który stojąc na czele Rady Europejskiej powinien być ponad sporem wewnętrznym w Polsce (...), w sposób wyjątkowo paskudny atakuje polską panią premier. Zaznaczył przy tym, że są takie granice, których nie należy przekraczać, a tymczasem: - Właśnie tą wypowiedzią Donald Tusk stracił okazję, żeby siedzieć cicho.

Zobacz także: Nagła dymisja w BOR. Były kierowca Lecha Kaczyńskiego odchodzi

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: