WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Bugaj: PO zaszkodzi współpraca z Wałęsą- to IRYTUJĄCY MEGALOMAN

Bugaj: PO zaszkodzi współpraca z Wałęsą- to IRYTUJĄCY MEGALOMAN

26.10.2016, godz. 10:32
Ryszard Bugaj
foto: EAST NEWS

Prof. Ryszard Bugaj był gościem w radiu RMF FM. Jednym z tematów rozmowy było zacieśnieniu współpracy pomiędzy Platformą Obywatelską a Lechem Wałęsą. W jego opinii taka koalicja może tylko zaszkodzić partii Grzegorza Schetyny. Jak ocenił  byłego prezydenta: - On był cały czas irytujący, był megalomanem. A teraz mu się to pogłębia strasznie.

O rozpoczęciu trwałej współpracy z Lechem Wałęsą lider PO, Grzegorz Schetyna poinformował we wtorek. Mówił wówczas: - PO będzie wspierać dobre pomysły pana prezydenta, słuchając jego uwag i ocen i korzystając z jego wielkiego potencjału i doświadczeń. Na wspólnej konferencji prasowej wypowiadał się również Wałęsa, który mówił, że trzeba PiS jak najszybciej odsunąć od władzy.

Były doradca prezydenta Andrzeja Dudy na antenie radia odniósł się do tych słów, mówiąc mało pochlebnie: - Ja miałem okazję Lecha Wałęsę obserwować z bardzo bliska już w 1980 roku i przez cały 1981 rok. On był cały czas irytujący, był megalomanem. Ale teraz mu się to pogłębia strasznie. Bugaj dodał ponadto: - Do tego teraz ogromna część ludzi jest przekonana, że on miał z tą Służbą Bezpieczeństwa ogromną wpadkę.

W opinii Bugaja współpraca ta "z całą pewnością zaszkodzi" PO, gdyż Wałęsa "coraz mniej" jest symbolem, do którego warto sięgać. Uzasadniał to słowami: -  Nie chcę powiedzieć, że Lecha Wałęsę trzeba odrzucić, że trzeba zaprzeczyć jego niewątpliwemu wkładowi w wolność Polski, w odrzucenie komunizmu, no ale ten incydent był poważny. A do tego dochodzi ta straszna megalomania.

 

 

Zobacz także: Wałęsa WESPRZE PO w walce o władzę

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: