WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Był kierownikiem basenu, AWANSOWAŁ do ministerstwa!

Był kierownikiem basenu, AWANSOWAŁ do ministerstwa!

10.10.2016, godz. 05:00
Z kierownika basenu do ministerstwa
foto:

To dopiero dobra zmiana! Mąż wiceszefowej resortu edukacji narodowej Teresy Wargockiej (61 l.) - Józef Wargocki (62 l.) - jeszcze niedawno był kierownikiem basenu pod Warszawą, a teraz w Ministerstwie Rolnictwa piastuje dyrektorskie stanowisko. Dzięki awansowi zarobi miesięcznie kilka, jak nie kilkanaście tysięcy złotych.

Józef Wargocki lubił się udzielać w życiu sportowym. W przeszłości był m.in. szefem miejskiego Aquaparku w Mińsku Mazowieckim. Jest też skarbnikiem i kierownikiem sekcji piłkarskiej w klubie Mazovia Mińsk Mazowiecki. Ale przecież wręczanie dyplomów sportowcom z pewnością nie jest szczytem marzeń i ambicji dla lokalnego działacza.

Pod koniec lutego Wargocki zasiadł więc w dyrektorskim fotelu w Ministerstwie Rolnictwa. - Został powołany z dniem 23 lutego 2016 roku na stanowisko zastępcy dyrektora biura administracyjno-budżetowego. Wcześniej nie był zatrudniony w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - dowiadujemy się w biurze prasowym resortu. Przepisy, na które powołuje się ministerstwo, mówią m.in., że urzędnik na wyższym stanowisku w służbie cywilnej - a takie piastuje mąż Teresy Wargockiej - musi mieć tytuł magistra. I na szczęście takowym faktycznie były kierownik basenu może się pochwalić. Nowa lepsza praca to również lepsze profity pieniężne. Jako zastępca dyrektora Wargocki może zarobić od 4,2 tys. do nawet 14 tys. zł. Jak to wszystko komentuje jego żona? - Proszę się ze mną kontaktować wyłącznie przez biuro prasowe - rzuciła do słuchawki pani minister.

Zobacz: Kaczyński o III WOJNIE ŚWIATOWEJ: Jeżeli Rosjanie wejdą do Warszawy, to...

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: