WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Były działacz PO oskarżony o pedofilię! Przyznał się już do winy!

Były działacz PO oskarżony o pedofilię! Przyznał się już do winy!

20.07.2016, godz. 21:47
Kajdanki
foto: EAST NEWS

Jak poinformowała "Gazeta Pomorska" Prokuratura Rejonowa w Poznaniu przedstawiła we wtorek byłemu działaczowi Platformy Obywatelskiej, Rafałowi P. akt oskarżenia. Ten 27-letni były asystent senatora Piotra Gruszczyńskiego oraz katecheta oskarżony został o pedofilię. W ujęciu sprawcy pomogła babcia jednej z ofiar. Były działacz przyznał się ostatecznie do winy!Rafał P. do momentu aresztowania był aktywnym działaczem PO. Ponadto pracował jako katecheta w poznańskim gimnazjum. Jak ustaliła prokuratura mężczyzna kontaktował się ze swoimi ofiarami za pośrednictwem serwisu dla homoseksualistów. Tam poznał 14-letniego chłopca, z którym następnie się spotkał. Przy tej okazji doszło do obcowania płciowego.

Sprawa wyszła na jaw dzięki babci chłopca. Sprawdziła ona jego komputer zaniepokojona faktem, że całe dnie przesiadywał przed komputerem. Dzięki temu odkryła, że wnuczek spotyka się ze starszym mężczyzną.

W śledztwie wykazano, że na komputerze oskarżonego znajdują się liczne filmy pornograficzne a mężczyzna utrzymywał kontakt także z innymi chłopcami. Żaden z nich nie był jednak w wieku poniżej 15 lat, dlatego nie stanowi to przestępstwa.

Jak poinformowała portal gniezno24.com prok. Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu: - Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wniosek w wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy i o wymierzenie kary łącznej 3 lat pozbawienia wolności, zakazu wykonywania zawodu albo działalności związanych z edukacją i wychowywaniem małoletnich, opieką nad małoletnimi na 5 lat, zakazu kontaktowania się s pokrzywdzonymi przez 5 lat.Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: