WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Były lider KOD Mateusz K. i skarbnik Piotr C. z poważnymi zarzutami od prokuratury!

Były lider KOD Mateusz K. i skarbnik Piotr C. z poważnymi zarzutami od prokuratury!

28.06.2017, godz. 11:50
Mateusz Kijowski w prokuraturze w Świdnicy
foto:

Mocne informacje z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Postawiano tam zarzuty poświadczenia nieprawdy w fakturach oraz przywłaszczenia 121 tys. zł byłemu liderowi Komitetu Obrony Demokracji Mateuszowi K. oraz byłemu skarbnikowi tej organizacji, Piotrowi C. Grozi im za to 8 lat więzienia!

 

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte w lutym tego roku przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. W marcu śledztwo przejęła świdnicka prokuratura. Jak poinformował dziennikarz SE:

 

 

- Jestem niewinny- powiedział nam Mateusz K., przed wejściem do świdnickiej prokuratury, która prowadzi śledztwo w sprawie defraudacji pieniędzy Komitetu Obrony Demokracji. Chodzi o 121 tysięcy złotych za usługi informatyczne, które miała rzekomo wykonywać firma K., MKM Studio. Śledczy uważają, że usług nie wykonano, a tym samym pieniądze zostały przywłaszczone.

Takie same zarzuty usłyszał Piotr C., czyli skarbnik KOD, bo to on dokonywał wpłat na konto firmy K.  Pieniądze miały pochodzić ze zbiórek od sympatyków KOD. - Zarówno Mateuszowi K. jaki Piotrowi C. grozi 8 lat więzienia - powiedział nam Tomasz Orepuk, rzecznik świdnickiej prokuratury. Zarzuty dotyczą okresu od marca do listopada zeszłego roku. W tym czasie K. wystawił w sumie 9 faktur na usługi informatyczne. - Mamy obszerny materiał dowodowy, który w głównej mierze pochodzi z samego KOD-u. Przesłuchaliśmy też już wielu świadków - dodaje prokurator Orepuk.

Zarówno Piotr C., jak i Mateusz K. stawili się na przesłuchanie. Obecnie trwają czynności. Nie wiadomo, ile potrwają.

Przypomnijmy, że Mateusz K., to jeden z liderów Komitetu Obrony Demokracji. Do niedawna był przewodniczącym tego ugrupowania.

Zobacz także: Reklama "Twój penis będzie jak skała?". Kijowski w szoku

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: