WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Były radny PiS jako kurator ostrzega przed Halloween: "Czyni zamieszanie w umysłach dzieci"

Były radny PiS jako kurator ostrzega przed Halloween: "Czyni zamieszanie w umysłach dzieci"

12.10.2016, godz. 14:19
Halloween, dynie
foto: Dreamstime

Małymi krokami zbliża się Halloween. Niektórzy już teraz obawiają się tego dnia. Jak donosi "Newsweek" kujawsko-pomorski kurator oświaty i były radny PiS Marek Gralik wydał specjalny okólnik dla szkół z okazji nadchodzących świąt (zmarłych oraz Halloween). Jak w nim twierdzi, to drugie jest bardzo niebezpieczne dla podopiecznych placówek oświatowych, ponieważ "czyni pewne zamieszanie w umysłach dzieci i młodzieży".

 

Jak zauważył kurator, Halloween jest obchodzone w niektórych szkołach a według niego stoi ono w „całkowitej sprzeczności z polskimi zwyczajami”. Jak argumentował: - To, w sztuczny sposób przenoszone na polski grunt obce naszej kulturze, anglosaskie „święto” czyni pewne zamieszanie w umysłach dzieci i młodzieży.

Gralik zaznaczył, że rozmowa o Halloween może się odbywać wyłącznie na lekcjach języka angielskiego „z potrzeby poznawania zwyczajów panujących w kraju, którego języka się uczy”. Podkreślił jednak, że organizacja jakichkolwiek zabaw kojarzących się z Halloween nie powinna mieć miejsca, ponieważ „przebieranie się za upiorne postacie nie niesie ze sobą absolutnie żadnych wartości, a w przypadku dzieci z upośledzeniem umysłowym (a takie sytuacje w szkołach naszego województwa występują) jest wręcz niedopuszczalne, gdyż bardzo negatywnie odbija się na ich psychice”.

Kurator zaapelował do szkół, aby wzięły sobie do serca jego uwagi. W przypadku, w którym jakaś placówka postanowiłaby jednak postąpił inaczej, kurator zaapelował do rodziców, „by pomogli szkole dokonać właściwego wyboru”.

Sam Grelik przez 30 lat pracował w jednym z bydgoskich liceów, gdzie uczył angielskiego. Kuratorem został w kwietniu tego roku. Od wielu lat jest związany z PIS. Był radnym tej partii, a ostatnio przewodniczącym klubu radnych PiS. Dwukrotnie z list partii kandydował do Senatu (bezskutecznie) oraz w wyborach na prezydenta Bydgoszczy.

Zobacz także: Rydzyk dostanie od Ziobry 3 MILIONY na szkolenie sędziów i prokuratorów

 

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: