WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA
Se.pl wiadomości polityka Były senator Krzysztof Piesiewicz SKAZANY za "środki odurzające"!

Były senator Krzysztof Piesiewicz SKAZANY za "środki odurzające"!

27.09.2016, godz. 14:11
Krzysztof Piesiewicz
foto: Super Express

Sąd Rejonowy w Warszawie orzekł we wtorek, że były senator Krzysztof Piesiewicz musi zapłacić ponad 10 tys. zł grzywny za usiłowanie posiadania, udzielenia i nakłaniania do zażycia środków odurzających innych osób. Jest to kolejny już wyrok w toczącej się 8 lat sprawie. Jest nieprawomocny, zaś obrońca Piesiewicza zapowiedział już apelację, gdyż "wyrok jest niezrozumiały" a jego klient powinien zostać uniewinniony.

 

Przypomnijmy: w 2009 roku przedstawiliśmy film nagrany w mieszkaniu senatora, na którym mężczyzna przebrany za kobietę w towarzystwie innych kobiet wciąga biały proszek. Film nagrała jedna z pań, Joanna D. Piesiewicz od początku utrzymywał, że były to sproszkowane lekarstwa.

Spotkanie senatora z nią oraz striptizerką Joanną S. nagrano we wrześniu 2008 r., a potem kilka razy "odsprzedawano" politykowi kompromitujące taśmy. Według mediów senator miał zapłacić za nagrania ponad 550 tys. zł. Szantażystów skazano w 2011 roku na 1,5 roku więzienia. Wyrok ten utrzymał w 2012 r. sąd okręgowy.

 

 

To drugi wyrok w sprawie Piesiewicza. Pod koniec grudnia 2013 roku Sąd Rejonowy  uniewinnił Piesiewicza od wszystkich siedmiu zarzutów dotyczących posiadania w 2008 r. "nie mniej niż 0,2 g" kokainy i nakłaniania do jej zażywania dwóch kobiet, które go szantażowały - Joanny D. i Joanny S. Uzasadnienie wyroku było niejawne. W maju 2014 roku uchylono częściowo ten wyrok. W końcu sierpnia Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza wysłuchał mów końcowych w tym rozpoczętym w styczniu zeszłego roku i toczącym się za zamkniętymi drzwiami procesie. Prokuratura wnioskowała wówczas o karę pół roku więzienia w zawieszeniu, obrona wniosła zaś o uniewinnienie.

 

 

Zobacz także: Terlikowska atakuje Kaczyńską? Innym dzieciom chcecie gotować śmierć w męczarniach

 

 

 

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: