WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Były senator Krzysztof Piesiewicz SKAZANY za "środki odurzające"!

Były senator Krzysztof Piesiewicz SKAZANY za "środki odurzające"!

27.09.2016, godz. 14:11
Krzysztof Piesiewicz
foto: Super Express

Sąd Rejonowy w Warszawie orzekł we wtorek, że były senator Krzysztof Piesiewicz musi zapłacić ponad 10 tys. zł grzywny za usiłowanie posiadania, udzielenia i nakłaniania do zażycia środków odurzających innych osób. Jest to kolejny już wyrok w toczącej się 8 lat sprawie. Jest nieprawomocny, zaś obrońca Piesiewicza zapowiedział już apelację, gdyż "wyrok jest niezrozumiały" a jego klient powinien zostać uniewinniony.

 

Przypomnijmy: w 2009 roku przedstawiliśmy film nagrany w mieszkaniu senatora, na którym mężczyzna przebrany za kobietę w towarzystwie innych kobiet wciąga biały proszek. Film nagrała jedna z pań, Joanna D. Piesiewicz od początku utrzymywał, że były to sproszkowane lekarstwa.

Spotkanie senatora z nią oraz striptizerką Joanną S. nagrano we wrześniu 2008 r., a potem kilka razy "odsprzedawano" politykowi kompromitujące taśmy. Według mediów senator miał zapłacić za nagrania ponad 550 tys. zł. Szantażystów skazano w 2011 roku na 1,5 roku więzienia. Wyrok ten utrzymał w 2012 r. sąd okręgowy.

 

 

To drugi wyrok w sprawie Piesiewicza. Pod koniec grudnia 2013 roku Sąd Rejonowy  uniewinnił Piesiewicza od wszystkich siedmiu zarzutów dotyczących posiadania w 2008 r. "nie mniej niż 0,2 g" kokainy i nakłaniania do jej zażywania dwóch kobiet, które go szantażowały - Joanny D. i Joanny S. Uzasadnienie wyroku było niejawne. W maju 2014 roku uchylono częściowo ten wyrok. W końcu sierpnia Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza wysłuchał mów końcowych w tym rozpoczętym w styczniu zeszłego roku i toczącym się za zamkniętymi drzwiami procesie. Prokuratura wnioskowała wówczas o karę pół roku więzienia w zawieszeniu, obrona wniosła zaś o uniewinnienie.

 

 

Zobacz także: Terlikowska atakuje Kaczyńską? Innym dzieciom chcecie gotować śmierć w męczarniach

 

 

 

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: