WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Były senator PO Józef P. zatrzymany przez CBA [NOWE FAKTY]

Były senator PO Józef P. zatrzymany przez CBA [NOWE FAKTY]

29.11.2016, godz. 10:01
Legenda Solidarności zatrzymana przez CBA
Józef P. foto: EAST NEWS

We wtorek funkcjonariusz CBA weszli bladym świtem do mieszkania byłego senatora PO Józefa P. Polityk i zarazem legenda Solidarności podejrzewany jest o przyjęcie korzyści majątkowych. Z doniesień portalu gazetawroclawska.pl wynika, że CBA od pewnego czasu podsłuchiwało telefon P. i jego współpracowników. - Panowie niezbyt się krępowali podczas rozmów. Nie byli hermetyczni - przyznaje w rozmowie z lokalnym portalem osoba znająca sprawę.

Wczoraj Józef P. został przesłuchany. Jak mówi jego adwokat, mec. Jacek Dubois w rozmowie z gazetawroclawska.pl, P. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów, czyli przyjęcia łapówek o łącznej wartości 46 tys. zł: - Mój klient się nie przyznał do postawionych mu zarzutów korupcyjnych. Zarzuty uważa za totalny absurd. Prokuratura nie przedstawiła dowodów, które wskazywałyby na to, że popełnił przestępstwo. Mowa jest o podsłuchanych rozmowach telefonicznych osób trzecich, które rozmawiają o Józefie P. - wyjaśnił Dubois. I dodaje, że prokuratura utrudnia mu kontakt z klientem.

Na stronie prokuratury znalazł się oficjalny komunikat w sprawie, który brzmi: - Józef P. jest podejrzany o przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie 40 tysięcy złotych w zamian za załatwienie w instytucjach państwowych i samorządowych korzystnego rozstrzygnięcia spraw biznesmena inwestującego na Dolnym Śląsku. Chodzi o przestępstwo z art. 228 par. 1 kodeksu karnego. Zagrożone jest ono karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. (...) Były senator RP VIII kadencji Józefa P. oraz jego asystent Jarosław W. podejrzani są również o przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie 6 tysięcy złotych za podjęcie się załatwienia koncesji na wydobywanie kopalin oraz powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych. Chodzi o przestępstwo z art. 230 par. 1 kodeksu karnego. Zagrożone jest ono karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

W to, że Józef P. jest niewinny wierzą jego koledzy z Solidarności. Władysław Frasyniuk stwierdził otwarcie w "Faktach po Faktach": - Zatrzymanie Józefa P. przypomina zatrzymanie Barbary Blidy, niech to będzie ostrzeżenie - zaznaczył i dodał, że teraz może być tylko jeszcze gorzej.

Zobacz: Legenda Solidarności zatrzymana przez CBA

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: