WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka CBA sprawdza, gdzie zniknęło 9 mln

CBA sprawdza, gdzie zniknęło 9 mln

15.10.2016, godz. 02:00
CBA
foto: EAST NEWS

Marzena K. w ciągu ostatnich lat dostała od Ratusza ponad 38 mln zł odszkodowań za nieruchomości, do których kupiła roszczenia. Pieniędzy nie wykazała w oświadczeniach majątkowych. Ale śledczy postawili jej zarzuty w sprawie 29 mln zł. Kolejnych 9 mln zł poszukują.

Byłą urzędniczkę Ministerstwa Sprawiedliwości dwa dni temu zatrzymało CBA. Usłyszała zarzuty. - Miała zataić w oświadczeniach m.in informację o dochodach osiągniętych ze sprzedaży udziałów w użytkowaniu wieczystym gruntów. Łączna wartość zatajonych dochodów i przychodów wynosi co najmniej 29,6 mln zł - informuje nas rzecznik Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu Anna Zimoląg.

Marzena K. przyznała się do zarzutów, grozi jej do 5 lat więzienia. Ale to jeszcze nie koniec sprawy. - Kontrola jej oświadczeń majątkowych w CBA trwa nadal - mówi nam Piotr Kaczorek z CBA. Jak udało nam się ustalić, agenci próbują ustalić, gdzie podziało się 9 mln zł z odszkodowań za nieruchomości z Ratusza (urzędniczka otrzymała 38 mln zł, a nie wpisała 29 mln zł). - Sprawdzane są wydatki, transakcje i przepływy na rachunkach bankowych. Zarzuty mogą być rozszerzone - mówi nam jeden z oficerów CBA.

Zobacz także:  Ile zarabiają nauczyciele? Z czego składają się ich wynagrodzenia?

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: