WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka CBA zatrzymało legendę "Solidarności"!

CBA zatrzymało legendę "Solidarności"!

29.11.2016, godz. 09:19
Przetargi w CBA
foto: Super Express

TVP Info poinformowało, że funkcjonariusze wrocławskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego europarlamentarzystę Socjaldemokracji Polskiej, a następnie senatora Platformy Obywatelskiej Józefa P. oraz jego asystenta Jarosława W. Były senator, będący zarazem legendą "Solidarności", jest podejrzewany o płatną protekcję.

 

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA potwierdził w rozmowie z PAP, że sprawa dotyczy przestępstwa korupcji. Do zatrzymań doszło we wtorkowy poranek. Łącznie zatrzymano dziewięć osób. Więcej informacji CBA nie udziela ponieważ czynności trwają. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury w Poznaniu.

Jak powiedział informator TVP Info jest zdziwiony zachowaniem byłego parlamentarzysty. Przypomniał on: - To człowiek legenda, który po wprowadzeniu stanu wojennego uratował 80 milionów z kasy wrocławskiej „Solidarności”. Ciężko uwierzyć, że połakomił się na w sumie niezbyt wygórowane kwoty. Niestety zgromadzony materiał dowodowy nie pozostawia wątpliwości.

 

 

W okresie, którego dotyczą zarzuty, podejrzany miał miał kłopoty finansowe. Jak podawał portal wdolnymslasku.pl – pożyczył od pewnej mieszkanki Wrocławia pięć tysięcy euro w kwietniu 2015 i nie chciał ich zwrócić w przewidzianym umową terminie. W rezultacie wierzycielka musiała udać się do sądu, który nakazał Józefowi P. zwrot długu wraz z odsetkami. Nie spowodowało to jednak żadnej reakcji ze strony dłużnika i w rezultacie wierzycielka wystąpiła latem tego roku o wszczęcie postępowania egzekucyjnego.

Józef P. zasiadał w Senacie w latach 2011-2015 jako kandydat bezpartyjny wybrany z list PO. W ostatnich wyborach nie udało mu się uzyskać poparcia wyborców. Wcześniej, w latach 2004-2009 był posłem do Parlamentu Europejskiego. Trafił tam z list Socjaldemokracji Polskiej. Po przegranej w wyborach w 2015 roku zaangażował się we wspieranie Komitetu Obrony Demokracji.

Dziennikarz podsumował smutno:

 

 

Zobacz także: PiS nie płaci Rydzykowi

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: