WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Cejrowski OSTRO do posłów PiS: Krew dzieci BRYZGAĆ będzie na wasze sumienia

Cejrowski OSTRO do posłów PiS: Krew dzieci BRYZGAĆ będzie na wasze sumienia

06.10.2016, godz. 19:48
Wojciech Cejrowski
foto: EAST NEWS

W czwartek posłowie zdecydowali o odrzuceniu projektu ustawy zakazującej całkowicie aborcję. Dzień wcześniej sejmowa komisja, która zajmowała się projektem, zdecydowała tak samo, także poprzez głosy posłów PiS. Sprawę postanowił skomentować Wojciech Cejrowski. Na Facebooku zwrócił się do posłów Prawa i Sprawiedliwości: - Krew tych dzieci bryzgać będzie na wasze sumienia - napisał.

Cejrowski nie kryje swoich poglądów, znany jest z mocnego przywiązania do katolickich wartości, o czym chętnie mówi. Także w sprawie obrony życia wyznaje zasadę, że powinno być ono chronione od poczęcia do naturalnej śmierci. Dla niego nie ma kompromisów w takich sprawach. Kilka dni temu podróżnik na swoim Facebooku skomentował "Czarny Protest": - UBIERANIE SIĘ NA CZARNO Z POWODU ABORCJI JEST NA MIEJSCU, BO ABORCJA TO MORDERSTWO I WYMAGA ŻAŁOBY. A w czwartek, po tym jak Sejm odrzucił projekt zakazujący aborcji Cejrowski postanowił znów zabrać głos.

Swój wpis skierował do posłów i posłanek, ze szczególnym wyróżnieniem posłów Prawa i Sprawiedliwości. - DO POSŁÓW: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40) - zaczął wpis cytatem z ewangelii. I wypomniał, że politycy z partii Jarosława Kaczyńskiego ochoczo zbierali podpisy pod projektem obywatelskim "Ordo Iuris" zakazującym aborcji: - Posłowie PiS zbierali głosy po kościołach, a dziś chcą odrzucić projekt zakazujący aborcji. Stwierdzili, że jednak wolno mordować wybrane dzieci - bo to, bo tamto... - napisał. I dodał: - Panie i Panowie posłowie, od dziś krew tych dzieci bryzgać będzie na wasze sumienia: Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych...

Zobacz: Kaczyńska o #Czarnym Proteście: Efekt sprawnie przeprowadzonej MANIPULACJI

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: