WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Cejrowski SKRYTYKOWAŁ 500 plus, fucha przeszła mu koło nosa

Cejrowski SKRYTYKOWAŁ 500 plus, fucha przeszła mu koło nosa

02.11.2016, godz. 10:59
Cejrowski Wojciech
foto: Eastnews

A wystarczyło w porę ugryźć się w język! Wojciech Cejrowski przyznał w rozmowie z Radiem Koszalin, że przez krytykę rządowego programu wspomagania rodzin - 500 plus - zrezygnowano z pomysłu współpracy z nim w Polskim Radiu. Znany i lubiany podróżnik miał szansę na poprowadzenie dwóch audycji w radiu, ale nic z tego nie wyszło.

Wojeciech Cejrowski jest bardzo zajęty, prowadzi sklep internetowy, spotyka się z fanami, podróżuje po Polsce i świecie. Ale mimo takiego nawału zajęć, ma czas na prowadzenie audycji w radiu, jest więc łakomym kąskiem dla stacji radiowych. Bo po pierwsze jest rozpoznawalny, wyrazisty i ma wiernych fanów, którzy uwielbiają jego programu podróżnicze nawet, gdy nie zgadzają się z jego poglądami. Nic więc dziwnego, że  niedawno dostał propozycję współpracy od Polskiego Radia. Dziennikarz opowiedział o tym w ostatniej audycji w Radiu Koszalin, gdzie występuje w cotygodniowym programie. Jak wyjawił zaproponowano mu poprowadzenie dwóch programów na antenie Programu 1 PR i radiowej Trójki. Niestety, propozycja współpracy jak szybko się pojawiła, tak szybko zniknęła.

Zdaniem Cejrowskiego wszystko przez to, że kilka miesięcy temu ostro wypowiedział się o rządowym programie 500 plus. W wakacje Cejrowski oświadczył, że przez pomoc rządu, nie ma komu ścinać trzciny na jego działce: - Miałem facetów do wycinania trzciny. W tym roku ich nie mam i oni mi uczciwie powiedzieli: "panie, ja mam trójkę dzieci, to ja mam 1000 złotych miesięcznie. Mam reumatyzm, nie będę przychodził do pana" - opowiadał podróżnik i komentował: - Wszystkie osoby, które zasłużyły sobie na jedno 500 zł, a wcześniej zbierały jagody, w tej chwili bez zmiany swojego standardu życia przestają zbierać jagody. Jak dostał 500, to jemu już się odechciało.(...) Oni teraz uczą się siedzieć w domu, a nie pracować. Im się odechciało pracować.

Takie właśnie słowa o programie 500 plus, jak twierdzi Cejrowski, sprawiło, że propozycję z Polskiego Radia odwołano: - Tak, notabene, postąpiło Polskie Radio. Jednego dnia dwie propozycje, z Trójki i Jedynki, prowadzenia audycji , a potem okazało się, że piętro wyżej w zarządzie ktoś powiedział, "ale Cejrowski krytykuje program500plus", w związku z tym wycofano te dwie propozycje w tym dniu, w którym przyszły - powiedział w koszalińskiej rozgłośni, nawiązując do sprawy zakupu caracali.

Przypomnijmy, że Wojciech Cejrowski do 2010 roku prowadził w Polskim Radiu audycję o podróżach, w której prezentował muzykę latynoską.

Zobacz: Cejrowski bardzo POGARDLIWIE o programie "500+"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: