WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Cenckiewicz szczerze o wnuku Wałęsy

Cenckiewicz szczerze o wnuku Wałęsy

02.09.2016, godz. 13:43
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa foto: Super Express

Wczoraj pojawiła się informacja o nożowniku z Gdańska. Okazało się, że rozbójnikiem był nastoletni wnuk Lecha Wałęsy. Chłopak pokłocił się ze swoją znajomą i zaatakował ją nożem. Na szczęście 22-latce nic groźnego się nie stało, co prawda kobieta trafiła do szpitala, ale obrażenie nie były wielkie. Sprawę ataku z nożem w ręku dokonanego przez wnuka Wałęsy skometnował Sławomir Cenckiewicz.

Sławomir Cenckiewicz od lat ma na pieńku z Wałęsą. A wszystko przez książkę, którą napisał kilka lat temu, właśnie o Lechu Wałęsie. Były prezydent często krytykuje Cenckiewicza i zarzuca mu, że opisał nieprawdę dotyczącą jego powiązań z SB. Ale jak się okazuje, historyk postanowił teraz pocieszyć Lecha Wałęsę! Chodzi o sprawę wnuka legendarnego lidera Solidarności. Młody Wałęsa zranił nożem 22-latkę w środę, został zatrzymany przez policję.

Sławomir Cenckiewicz także zainteresował się zdarzenim. Postanowił skomentować je na Facebooku. I zaskoczył, bo skierował ciepłe słowa pod adresem Wałęsy: - Współczuję Dziadkowi! Wszędzie łączą zachowanie wnuczka z Lechem Wałęsą, tak jakby dziadek odpowiadał za winy wnuczka! I dodał, że nie ma zamiaru zwalać winy wnuczka na dziadka: - Piszę poważnie, serio! Daleki jestem od obarczania Wałęsy tą sprawą!

Zobacz: Maciej Orłoś NADAL jest twarzą Teleexpressu

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: