WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Cenzura na Facebooku? Blokują konta osób, które opublikowały...

Cenzura na Facebooku? Blokują konta osób, które opublikowały...

02.11.2016, godz. 02:00
Facebook
Facebook foto: SHUTTERSTOCK

Internauci masowo buntują się przeciwko portalowi społecznościowemu. Chodzi o blokowanie przez Facebook treści związanych z Marszem Niepodległości, organizowanym co roku przez środowiska prawicowe. Do sprawy włączyła się nawet minister cyfryzacji, Anna Streżyńska (49 l.).

- To, co wyprawia Facebook, to zwykła cenzura - grzmią użytkownicy portalu. Z Facebooka kilka dni temu zniknęły profile m.in. Marszu Niepodległości czy Ruchu Narodowego. W geście protestu internauci zaczęli udostępniać na swoich profilach treści nawiązujące do usuwanych przez administrację portalu treści. Wśród nich był też redaktor naczelny "Super Expressu", Sławomir Jastrzębowski (48 l.). Na plakacie udostępnionym przez niego był napis "Polska bastionem Europy", wizerunek szlachcica na koniu oraz informacja o miejscu i godzinie rozpoczęcia Marszu Niepodległości. I faktycznie, w tym przypadku cenzura zadziałała wzorcowo. Z powodu wpisu konto zostało zablokowane. Po pewnym czasie odwieszono je. W specjalnym oświadczeniu biuro prasowe Facebooka poinformowało, że "plakaty Marszu Niepodległości były usuwane ze względu na umieszony na nich symbol Falangi". Niesmak jednak pozostał. Red. Jastrzębowski postanowił usunąć konto na Facebooku. Sprawą zainteresowała się nawet minister Anna Streżyńska, która ma odbyć rozmowy z administracją portalu. - Prosiłam o rozmowy na odpowiednim szczeblu w ich strukturze - poinformowała.

Zobacz: Marta Kaczyńska zabrała głos ws. EKSHUMACJI smoleńskich

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: