WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Cezary Gmyz będzie korespondentem TVP w Niemczech?

Cezary Gmyz będzie korespondentem TVP w Niemczech?

07.09.2016, godz. 11:38
Cezary Gmyz
foto: Super Express

Kolejna zmiana w Telewizji Polskiej. Nowym korespondentem telewizji publicznej w Niemczech zostać ma Cezary Gmyz. Znany prawicowy dziennikarz do niedawna pracował w redakcji Telewizji Republika. Jest też publicystą tygodnika "Do Rzeczy".

Jak nieoficjalnie podał portal Presserwis, Gmyz ma zostać zagranicznym korespondentem TVP. Jego placówką mają być Niemcy. Kilka dni temu Gmyz odszedł z Telewizji Republika, gdzie przez ostatnie trzy lata prowadził dwa programy: "Kuchnia polska" oraz z "Filmoteki bezpieki". Był też członkiem Rady Nadzorczej stacji. Od kilku lat Gmyz publikuje też w "Do Rzeczy". Wcześniej był związany z dziennikiem Rzeczpospolita. Ostatnio widzowie TVP mogli często oglądać Gmyza w "Wiadomościach", gdzie występował jako komentator polityczny. Cezary Gmyz jeśli zostanie korespondentem z Niemiec, to zastąpi dotychczasowego dzienniakrza TVP Marcina Antosiewicza. W zeszłym tygodniu Gmyz komentował swoje odejście z Republiki Presserwisowi: - Dostałem interesującą propozycję, ale na razie nie mogę powiedzieć, co to jest. Przekonała mnie atrakcyjność oferty, a nie pieniądze. Dziś na Twitterze Gmyza pojawił się wpis:

Doniesienia o nowym wyzwaniu kolegi po fachu skomentował na gorąco Tomasz Lis: - Szykują się kolejne wielkie kłopoty Merkel. Red. Gmyz ma być korespondentem TVP w Berlinie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: