WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA
Se.pl wiadomości polityka Chcą ODWOŁANIA szefowej "Wiadomości"za wpis po śmierci Wajdy

Chcą ODWOŁANIA szefowej "Wiadomości"za wpis po śmierci Wajdy

13.10.2016, godz. 08:31
Wiadomości TVP 1
foto: TVP 1/Wiadomości

Nie milkną echa sprawy szefowej "Wiadomości" Marzeny Paczuskiej i jej wpisu, który umieściła na Twitterze tuż po pojawieniu się informacji o śmierci Andrzeja Wajdy. Szefa programu napisała wtedy:  Andrzej Wajda R.I.P Walcie się NieOddamyWamKultury. TVP podała, że to był prywatny wpis Paczuskiej. Jednak nie wszyscy uważają, że nic się nie stało. Pięćdziesięciu polskich reżyserów żąda odwołania Paczuskiej w funkcji szefowej "Wiadomości".

Po tym, jak Marzena Paczuska umieściła wpis w Internecie, wielu zwróciło jej uwagę, że takie słowa "walcie się" nie są właściwe w kontekście śmierci. Dziennikarka broniła się, że nie chciała w nikogo uderzyć, a jedynie uzmysłowić, że pewne środowiska prowadzą bitwy nawet w obliczu tak wielkiej straty, jak śmierć wybitnego reżysera. - W swoim wpisie na forum Twittera w dniu 9 października pani Marzena Paczuska wypowiedziała się w dwóch różnych kwestiach, które zostały potraktowane jako jedna scalona wypowiedź, a następnie błędnie zinterpretowane. Pani Paczuska wyjaśniła wątpliwości wokół swojej wypowiedzi w kolejnym wpisie na forum Twittera (po kilku godzinach od pierwszego wpisu), który wyczerpuje temat i rozwiewa wątpliwości dotyczące jej intencji - tłumaczyła Telewizja Polska. Jednak te wyjaśnienia nie przekonały reżyserów, którzy postanowili zaapelować o odwołanie Paczuskiej z funkcji szefowej "Wiadomości".

O dalszych losach Marzeny Paczuskiej dowiecie się z naszego Facebooka. Polub nas i bądź na bieżąco

W Internecie pojawił się list otwarty Związku Zawodowego Reżyserów Polskich - Gildia Reżyserów Polskich w tej sprawie.  - Jesteśmy oburzeni niestosowną i wulgarną wypowiedzią Marzeny Paczuskiej, szefowej "Wiadomości" TVP1, umieszczoną 9 października 2016 roku o godzinie 23.43 na Twitterze. Jako przyjaciele Andrzeja Wajdy, honorowego członka naszej Gildii  i przedstawiciele filmowców polskich uważamy, że nie może być przyzwolenia na tak ordynarne zachowanie przedstawicielki mediów publicznych w obliczu śmierci Wielkiego Człowieka. Dlatego domagamy się odwołania Marzeny Paczuskiej z pełnionej w Telewizji Polskiej funkcji - brzmi treść listu, pod którym podpisali się m.in.: Filip Bajon, Katarzyna Adamik, Agnieszka Holland, Jan Kidawa Błoński, Jan Komasa, Borys Lankosz, Maciej Pieprzyca, Paweł Pawlikowski, Wojciech Smarzowski, Jerzy Skolimowski, Małgorzata Szumowska, Xavery Żuławski.

Zobacz: TVP usprawiedliwia szefową "Wiadomości" za wpis po śmierci Wajdy

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: