WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Chcą ODWOŁANIA szefowej "Wiadomości"za wpis po śmierci Wajdy

Chcą ODWOŁANIA szefowej "Wiadomości"za wpis po śmierci Wajdy

13.10.2016, godz. 08:31
Wiadomości TVP 1
foto: TVP 1/Wiadomości

Nie milkną echa sprawy szefowej "Wiadomości" Marzeny Paczuskiej i jej wpisu, który umieściła na Twitterze tuż po pojawieniu się informacji o śmierci Andrzeja Wajdy. Szefa programu napisała wtedy:  Andrzej Wajda R.I.P Walcie się NieOddamyWamKultury. TVP podała, że to był prywatny wpis Paczuskiej. Jednak nie wszyscy uważają, że nic się nie stało. Pięćdziesięciu polskich reżyserów żąda odwołania Paczuskiej w funkcji szefowej "Wiadomości".

Po tym, jak Marzena Paczuska umieściła wpis w Internecie, wielu zwróciło jej uwagę, że takie słowa "walcie się" nie są właściwe w kontekście śmierci. Dziennikarka broniła się, że nie chciała w nikogo uderzyć, a jedynie uzmysłowić, że pewne środowiska prowadzą bitwy nawet w obliczu tak wielkiej straty, jak śmierć wybitnego reżysera. - W swoim wpisie na forum Twittera w dniu 9 października pani Marzena Paczuska wypowiedziała się w dwóch różnych kwestiach, które zostały potraktowane jako jedna scalona wypowiedź, a następnie błędnie zinterpretowane. Pani Paczuska wyjaśniła wątpliwości wokół swojej wypowiedzi w kolejnym wpisie na forum Twittera (po kilku godzinach od pierwszego wpisu), który wyczerpuje temat i rozwiewa wątpliwości dotyczące jej intencji - tłumaczyła Telewizja Polska. Jednak te wyjaśnienia nie przekonały reżyserów, którzy postanowili zaapelować o odwołanie Paczuskiej z funkcji szefowej "Wiadomości".

O dalszych losach Marzeny Paczuskiej dowiecie się z naszego Facebooka. Polub nas i bądź na bieżąco

W Internecie pojawił się list otwarty Związku Zawodowego Reżyserów Polskich - Gildia Reżyserów Polskich w tej sprawie.  - Jesteśmy oburzeni niestosowną i wulgarną wypowiedzią Marzeny Paczuskiej, szefowej "Wiadomości" TVP1, umieszczoną 9 października 2016 roku o godzinie 23.43 na Twitterze. Jako przyjaciele Andrzeja Wajdy, honorowego członka naszej Gildii  i przedstawiciele filmowców polskich uważamy, że nie może być przyzwolenia na tak ordynarne zachowanie przedstawicielki mediów publicznych w obliczu śmierci Wielkiego Człowieka. Dlatego domagamy się odwołania Marzeny Paczuskiej z pełnionej w Telewizji Polskiej funkcji - brzmi treść listu, pod którym podpisali się m.in.: Filip Bajon, Katarzyna Adamik, Agnieszka Holland, Jan Kidawa Błoński, Jan Komasa, Borys Lankosz, Maciej Pieprzyca, Paweł Pawlikowski, Wojciech Smarzowski, Jerzy Skolimowski, Małgorzata Szumowska, Xavery Żuławski.

Zobacz: TVP usprawiedliwia szefową "Wiadomości" za wpis po śmierci Wajdy

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: