WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Prezes PiS: Chcemy, by kobiety rodziły nawet zdeformowane dzieci

Prezes PiS: Chcemy, by kobiety rodziły nawet zdeformowane dzieci

13.10.2016, godz. 02:00
Jarosław Kaczyński
foto: Archiwum

Mocne słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (67 l.) w sprawie dzieci skazanych już przy urodzeniu na śmierć! - Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię - zapowiedział prezes PiS w rozmowie z Pap.pl.

- Oczywiście wykluczam przyjęcie takich rozwiązań, jakie były w ustawie Ordo Iuris – mówię w swoim imieniu – bo one są sprzeczne z moim sumieniem. Ale będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię. Chcemy, by było to możliwe ze względu na realną pomoc, która będzie udzielana także ze środków publicznych - powiedział Jarosław Kaczyńśki w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Kaczyński dodał, że chodzi tylko o sytuacje, kiedy nie ma zagrożenia życia i zdrowia matki takiego dziecka. - Będziemy rozwijać te wszystkie instytucje, takie jak hospicja prenatalne, które dzisiaj są społeczne, będziemy się starać, by kobieta, która znalazła się w takiej sytuacji, otrzymała bardzo poważną pomoc - dodał, zapowiadając jednocześnie prace nad nowelizacją prawa o aborcji. 

Zobacz: Danuta Wałęsa: Boję się dzisiaj bardziej, niż za komuny

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: