WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Chciał kar dla Polski w UE, został "Człowiekiem Roku" "Gazety Wyborczej"

Chciał kar dla Polski w UE, został "Człowiekiem Roku" "Gazety Wyborczej"

19.05.2017, godz. 12:06
Frans Timmermans
Frans Timmermans, wiceprzewodniczacy Komisji Europejskiej foto: EAST NEWS

Frans Timmermans, wiceszef Komisji Europejskiej jest jednym z najgłośniej i najczęściej krytykującym Polskę europejskich polityków. Wielokrotnie alarmował, że demokracja w Polsce jest zagrożona i nawoływał do wymierzenia naszemu państwu kar za łamanie praworządności. Tymczasem w piątek "Gazeta Wyborcza" wręczy mu tytuł... "Człowieka Roku". Jak argumentował ten wybór Jarosław Kurski, zastępca redaktora naczelnego: - Nagradzamy obrońcę wartości, na których zbudowano Unię Europejską.

 

To już dziewiętnasta gala przyznania tytułu. Wśród poprzednich laureatów można wyróżnić np.: Georga Sorosa, Bronisława Geremka, Andrzeja Wajdę, Tadeusza Mazowieckiego czy też Bronisława Komorowskiego.

 

 

Wręczenie tytułu „Człowieka Roku” odbędzie w warszawskiej siedzibie „Gazety Wyborczej” i Agory. Laudację na cześć laureata wygłosić ma Włodzimierz Cimoszewicz, zaś całą uroczystość poprzedzi debata „Nadzieja dla Europy” z udziałem zaproszonych gości. Debatę poprowadzi redaktor naczelny „GW”, Adam Michnik.

 

 

Dodatkowo galę uatrakcyjni występ Kayah, co ma być okazaniem jej poparcia w sporze o jej brak występu na festiwalu w Opolu.

 

 

Zobacz także: Odważna zapowiedź Szymańskiego ws. uchodźców: Jesteśmy gotowi spotkać się z Komisją Europejską w sądzie!

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: