WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Chciał ZAATAKOWAĆ prezydenta Dudę? WIEMY, co było w strzykawce [NOWE SZCZEGÓŁY]

Chciał ZAATAKOWAĆ prezydenta Dudę? WIEMY, co było w strzykawce [NOWE SZCZEGÓŁY]

24.11.2016, godz. 12:53
Nożownik czyhał na prezydenta
Nożownik czyhał na prezydenta foto: Katarzyna Zaremba/Super Express

Wszystko skończyło się dobrze, ale finał zdarzenia mógł być tragiczny. Na szczęście służby ochraniające prezydenta i dbające o jego bezpieczeństwo zareagowały prawidłowo. W Piekarach Śląskich zatrzymany został w środę mężczyzna, który chciał się spotkać z prezydentem, a znaleziono przy nim nóż myśliwski i strzykawkę z tajemniczym płynem. Sprawę skomentował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Pojawiły się tez nowe informacje w tej sprawie.

Policja i funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu wykazali się czujnością, gdy zareagowali na dziwne zachowanie mężczyzny krążącego wokół bazyliki w Piekarach Śląskich na niewiele przed wizytą prezydenta. Zatrzymany 40-latek nie potrafił wyjaśnić dlaczego miał przy sobie strzykawkę i nóż, a przecież nikt raczej nie przechadza się przypadkowo z takimi rzeczami w kieszeni! Dlatego mężczyznę zatrzymano i przesłuchano, być może usłyszy zarzuty narażenia prezydenta na utratę życia i zdrowia prezydenta Andrzeja Dudy. Zajście w Piekarach Śląskich skomentował w rozmowie z PAP minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, czytamy na parlamentarny.pl. - Funkcjonariusze policji i BOR, zatrzymując w Piekarach Śląskich mężczyznę z niebezpiecznymi narzędziami, wykazali się profesjonalizmem - przyznał Błaszczak.

Jak podaje dziennikzachodni.pl Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wszczęła śledztwo przeciwko Aleksandrowi Cz.. Mogą mu zostać postawione zarzuty stworzenia zagrożenia dla życia i zdrowia. Mężczyzna zostanie dziś przesłuchany, wtedy zostanie podjęta decyzja o tym, czy będzie aresztowany, czy zastosowany zostanie inny środek zapobiegawczy. Z informacji dzienikzachodni.pl wynika, że mężczyzna tłumaczył, iż w strzykawce, którą u niego znaleziono był roztwór wody z solą. Jedank jak ujawniła prokuratura w strzykawce znajdowała się woda święcona.

Oficjalny komunikat w sprawie zatrzymania 40-latka wydała gliwicka prokuratura: - Prokuratura Okręgowa w Gliwicach przejęła do dalszego prowadzenia dochodzenie wszczęte w dniu 23 listopada 2016 r. w sprawie narażenia w dniu 23 listopada 2016 r. w Piekarach Śląskich, nieustalonych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez Aleksandra Cz. , to jest o przestępstwo z art.160 § 1 k.k. W toku postępowania ustalono, że w trakcie sprawdzania bezpieczeństwa obiektu sakralnego – Bazyliki w Piekarach Śląskich, przed planowaną wizytą w dniu wczorajszym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. W trakcie legitymowania zauważono, iż posiada on przy sobie nóż myśliwski, strzykawkę z zawartością bezbarwnej substancji w ilości ok. 2 ml oraz ręcznie sporządzony list, adresowany do Prezydenta RP. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia miejsca wizyty Prezydenta oraz zapewnienia bezpieczeństwa jej uczestnikom, funkcjonariusze Policji podjęli decyzję o zatrzymaniu wymienionego mężczyzny. Do zatrzymania doszło o godz. 13.35, przyjazd Prezydenta RP zaplanowano na godz. 15.15. Czynności z udziałem zatrzymanego zaplanowano na dzień 24 listopada 2016 r.

 

Zobacz: Incydent w Piekarach Ślaskich przed wizytą prezydenta Dudy. Wiemy, kim jest zatrzymany. NOWE FAKTY

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: