WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Chcieli zmienić nazwę lotnisku im Wałęsy. Interweniowała policja

Chcieli zmienić nazwę lotnisku im Wałęsy. Interweniowała policja

05.06.2017, godz. 10:35
Lotnisko w Gdańsku im. Lecha Wałęsy
foto: EAST NEWS

Gorąco było w Gdańsku! I to nie za sprawą temperatury, a zamieszania na lotnisku im. Lecha Wałęsy. Grupa osób, zebrana w komitecie, postanowiła przemianować nazwę gdańskiego lotniska. Zamiast Wałęsy chcą, by lotnisko nosiło imię Anny Walentynowicz. W niedzielę przynieśli transparent i zawiesili w miejscu obecnej nazwy portu lotniczego. Do akcji musiała przystąpić policja.

Osoby, które chcą, by gdańskie lotnisko zmieniło nazwę przyszły w niedzielę z transparentem przed lotnisko im. Lecha Wałęsy. Transparent z wypisanym hasłem: Gdansk Anna Walentynowicz Airport, zawisł w miejscu obecnej nazwy portu. Zebrani zaczęli wygłaszać przemówienia, m. in mówili: - Gdy Lech Wałęsa, "Bolek", podjął współpracę z SB i donosił na kolegów za pieniądze, pani Anna Walentynowicz, zamordowana w zamachu smoleńskim, pomagała pracownikom Stoczni Gdańskiej. Jednak ich przemówienia nie trwały długo. Interweniowała policja, straż lotniska i straż graniczna. Policjanci spisali uczestników akcji.

O sprawę został zapytany w porannym programie radia RMF FM syn byłego prezydenta Jarosław Wałęsa. Zdaniem europosła takie akcje nie są poważne: - To jest działanie co najmniej niepoważne. Zastanawiam się, co się mogłoby wydarzyć, gdybym chciał nagle zmieniać nazwy ulic czy skwerów tej ekipy, tej grupy na bohaterów, których ja uważam za stosownych. Zaś o tym, jak czuje się, gdy ląduje na lotnisku noszącym imię jego żyjącego ojca powiedział: - Bądź co bądź Lech Wałęsa to jest najbardziej znany Polak na świecie, człowiek zasłużone dla naszego kraju, bohater narodowy. Wydaje mi się, że nie powinniśmy honorować tylko osoby zmarłe, nieżyjące, dobrze uhonorować człowieka za życia, powiedzieć: Tak, jesteśmy wdzięczni za to, co pan dla nas robił w tamtym czasie.

Zobacz: Lech Wałęsa WULGARNIE o minister Zalewskiej: "Ta KROWA"

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: