WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Chodakowska na ratunek Wałęsie? Jego waga wymaga ZDECYDOWANEJ redukcji

Chodakowska na ratunek Wałęsie? Jego waga wymaga ZDECYDOWANEJ redukcji

17.08.2016, godz. 12:23
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa foto: EAST NEWS

Lech Wałęsa wrzucił na swojego Facebooka zdjęcie, na którym niesie go tłum robotników strajkujących w Stoczni Gdańskiej. Jak sam szczerze napisał, ważył w owym czasie 67 kg, więc teraz, gdy masa jego ciała jest większa o 30 kg, to byłoby to znacznie trudniejsze do przeprowadzenia. Zaniepokojeni w SE.pl tą informacją postanowiliśmy sprawdzić wskaźnik BMI byłego prezydenta. Wyniki okazały się zatrważające!

Wskaźnik Masy Ciała BMI (z ang. Body Mass Index) to współczynnik, jaki otrzymujemy poprzez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez wzrost danej osoby. Jego klasyfikacja obejmuje wyłącznie osoby dorosłe. Oznaczanie wskaźnika masy ciała ma znaczenie w ocenie zagrożenia chorobami związanymi z nadwagą i otyłością, np. cukrzycą, chorobą niedokrwienną serca, miażdżycą. Podwyższona wartość BMI związana jest ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia takich chorób.

Post byłego prezydenta wyglądał następująco:

 

Ważący obecnie (jak przyznał) 97 kg i mierzący 169 cm Wałęsa ma więc wskaźnik BMI równy 33,96. Oznacza to I stopień otyłości, zaś prawidłowa waga dla takiego wzrostu powinna mieścić się w przedziale ok. 53-71 kg. Co więcej, byłemu prezydentowi nie jest daleko do II stopnia otyłości (tzw. klinicznej), która zaczyna się, gdy wskaźnik BMI przekracza wartość 35.

W związku z powyższym pozostaje nam, w trosce o zdrowie Wałęsy, zaapelować do autorytetów w dziedzinie gubienia kilogramów, jak np. Ewa Chodakowska o pomoc i zmotywowanie byłego prezydenta do redukcji wagi. Zdrowie najważniejsze!

Zobacz także: Nowe prawo PiS- kara DO TRZECH LAT WIĘZIENIA za sformułowania typu "polskie obozy śmierci"

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: