WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ciała dwóch innych osób w trumnie prezydenta Kaczyńskiego

Ciała dwóch innych osób w trumnie prezydenta Kaczyńskiego

02.06.2017, godz. 02:00
Trumna z ciałem Lecha Kaczyńskiego
foto: EAST NEWS

Szokujące ustalenia śledczych po ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej. Okazało się, że w trumnie Lecha Kaczyńskiego (?61 l.) odnaleziono... szczątki dwóch innych osób! A to nie koniec długiej listy dramatycznych i niewiarygodnych ustaleń, do których doszli biegli w czasie ekshumacji!

Już kilka lat temu prezes PiS Jarosław Kaczyński (68 l.) mówił o swoich obawach w tej skandalicznej sprawie. - Mam podstawy - ale takie są w Polsce przepisy, że nie mogę głośno o tym mówić - żeby uznać, że w trakcie sekcji przeprowadzonej w Smoleńsku nie wszystkie części ciała, które tam były, należały do prezydenta Rzeczypospolitej - mówił podczas konferencji w grudniu 2010 r. prezes PiS.- Z całą pewnością prezydent nie był generałem i nie nosił generalskich mundurów - zauważył. Podobno podczas identyfikacji zwłok Kaczyński widział właśnie nogi w wojskowym mundurze ułożone obok ciała swojego brata. Wczoraj przypuszczenia prezesa PiS potwierdziła prokuratura. Z ustaleń śledczych przeprowadzających ekshumację Lecha Kaczyńskiego wynika, że w jego trumnie spoczywają jeszcze szczątki dwóch innych ofiar katastrofy! - Jak na aspirację poważnego kraju natowskiego, to rzeczywiście sposób potraktowania śp. prezydenta pozostawię bez komentarza - skomentował wczoraj Marek Pasionek (56 l.), zastępca prokuratora generalnego, na specjalnej konferencji, podczas której ujawnił skandaliczne zaniedbania przy pochówkach.

Ostrzej skomentował ustalenia śledczych poseł PiS Paweł Szefernaker (30 l.). "Państwo, które nie potrafi zadbać o prezydenta, nie zadba też o swoich obywateli. Takie było państwo teoretyczne za rządów PO" - napisał na Twitterze.

Wczoraj poznaliśmy wyniki badań genetycznych 24 z 27 przeprowadzonych ekshumacji. Niestety, jak się okazuje, potwierdziły one szokujące doniesienia rodzin ofiar! Aż w dziewięciu trumnach odnaleziono fragmenty ciał innych osób. W dwóch stwierdzono zamianę ciał, a w jednym przypadku. odkryto w trumnie tylko pół ciała osoby, która powinna się tam znajdować! Chodzi o duchownych wojskowych: gen. Mirona Chodakowskiego (?53 l.) i gen. Tadeusza Płoskiego (?54 l.). Prokurator Pasionek potwierdził, że w trumnie Chodakowskiego zamiast dolnej połowy jego ciała znajdują się nogi gen. Płoskiego. Nie wiadomo jednak, w czyim grobie spoczywa druga część ciała abp. Chodakowskiego! Do końca czerwca 2017 roku śledczy planują przeprowadzić jeszcze sześć ekshumacji, a od września do końca bieżącego roku - kolejnych 24.

Zobacz: Kolejny skandal ekshumacyjny! Szczątki sześciu ofiar w grobie stewardesy

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: