WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ciągle walczą o wolne niedziele

Ciągle walczą o wolne niedziele

08.07.2017, godz. 02:00
PRACA ROLNICY BUDOWLAŃCY EKSPEDIENCI
foto: SHUTTERSTOCK

Zakaz handlu w niedziele wciąż budzi kontrowersje. Przedsiębiorcy proponują zmianę Kodeksu pracy, ale pomysłodawcy ograniczeń nie zamierzają iść na kompromisy. Czy uda się w końcu pogodzić wszystkie strony?

- Proponujemy zapis w prawie pracy dotyczący ustanowienia minimum dwóch niedziel wolnych w miesiącu dla osób, które pracują w te dni - wyjaśnia Radosław Knap z Polskiej Rady Centrów Handlowych, która wraz z kilkoma innymi organizacjami przedsiębiorców walczy o niewprowadzanie w Polsce zakazu handlu w każdą niedzielę. Do podobnego pomysłu przychyla się Elżbieta Rafalska (62 l.), minister rodziny, pracy i polityki społecznej, która twierdzi, że zakaz trzeba wprowadzać etapowo, a propozycja dwóch wolnych niedziel to rozsądne rozwiązanie.

Niestety, stanowisko Rafalskiej skrytykował na antenie swojego radia sam ojciec Tadeusz Rydzyk (72 l.). - Akurat! Nie zgadzajmy się na to. Nie dorobisz się, jak będziesz w niedzielę pracować. To psu na budę, diabeł się cieszy - skomentował sprawę duchowny. O żadnych kompromisach od dawna nie chcą też słyszeć pomysłodawcy zakazu handlu, czyli Solidarność, która domaga się od początku wszystkich niedziel wolnych od pracy. List z propozycją przedsiębiorców trafił m.in. do ministra finansów czy premier Szydło. Ciekawe, czy politycy pomogą w wypracowaniu kompromisu między interesami pracodawców i pracowników?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: