WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Co Agata Duda POWINNA założyć na spotkanie z papieżem? Jak ubierały się polskie pierwsze damy [GALERIA]

Co Agata Duda POWINNA założyć na spotkanie z papieżem? Jak ubierały się polskie pierwsze damy [GALERIA]

27.07.2016, godz. 15:17
Danuta Wałęsa w czasie pielgrzymki papieża
Danuta Wałęsa w czasie pielgrzymki papieża Jana Pawła II, 1991 rok foto:

Ojciec Święty przyleci dziś do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Para prezydencka przywita papieża Franciszka o 16.00 na lotnisku w Krakowie. Jak na powitanie papieża powinna ubrać się pierwsza dama? Watykański protokół dyplomatyczny ściśle określa w jakich strojach powinni występować politycy spotykający się z papieżem. Może Agata Duda zainspiruje się stylem poprzedniczek. Zobaczcie, jak wyglądały Danuta Wałęsa i Jolanta Kwaśniewska w czasie papieskich pielgrzymek.

Jeśli chodzi o audiencje u papieża wszystko jest jasne. Prezydenci muszą występować wtedy w eleganckich garniturach, a ich żony powinny mieć ciemne, najlepiej czarne stroje. Wskazane, by była to sukienka lub kostium w kolorze czarnym, z długimi rękawami, a spódnica powinna zakrywać kolana. Nie ma mowy o krzykliwych kolorach, czy wzorach. Do tego obowiązkowo kobiety powinny mieć na głowach czarne, koronkowe welony, chociaż i od tego są wyjątki. Na biało w czasie audiencji u papieża mogą być katolickie królowe i żony katolickich monarchów. Obecnie taki przywilej ma kilka kobiet w Europie. Przywilej ten nie dotyczy jednak księżnych Liechtensteinu i Monako. Jeśli zaś chodzi o inne oficjalne spotkania (nie będące audiencjami), to kobietom zaleca się ubrania w stonowanych kolorach. Oczywiście ramiona i kolana powinny być zakryte.

W jakiej kreacji wystąpi dziś pierwsza dama Agata Duda? Pani prezydentowa znana jest z dobrego smaku i gustu. Zawsze potrafi dobrać strój do okazji, jeszcze nigdy nie zaliczyła modowej wpadki. Żona prezydenta Dudy zazwyczaj nosi garsonki i sukienki, zwykle w jasnych kolorach lub odcieniach niebieskiego. Na co zdecyduje się dziś? Może zainspiruje się strojami swoich poprzedniczek? Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze damy - Jolanta Kwaśniewska, Danuta Wałęsa i Maria Kaczyńska - w czasie papieskich pielgrzymek. Widać, że każda z nich wyglądała elegancko, wszystkie były ubrane stosownie do okazji. Często wybierały też kapelusze. Zobaczcie zdjęcia pierwszych dam w naszej galerii.

Zobacz: Wałęsa NIE MA CZASU dla papieża!

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: