WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Co za WTOPA! Błaszczak odznaczył sam siebie (?) po czym... nie przyjął odznaki

Co za WTOPA! Błaszczak odznaczył sam siebie (?) po czym... nie przyjął odznaki

31.05.2017, godz. 21:46
Mariusz Błaszczak
Mariusz Błaszczak foto: AP

Zaskakujące wieści w środowe popołudnie dotarły do mediów z MSWiA. Jak się okazało, decyzją szefa tego resortu Mariusza Błaszczaka, odznaczeeniem "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" wyróżniono... Mariusza Błaszczaka. Pod pismem, datowanym na 29 maja, widnieje podpis wiceministra Jarosława Zielińskiego. Gdy dziennikarze Polsat News zaczęli dopytywać się o ten temat, dostali odpowiedź, że Mariusz Błaszczak odmówił przyjęcia odznaki z rąk ministra Mariusza Błaszczaka! Zaiste, pomieszanie z poplątaniem...

 

Odznaczenie przyznano za "długoletnią służbę, pracę zawodową lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej". W dokumencie jako osobę odznaczoną wskazano Mariusza Błaszczaka, syna Lucjana. Ojciec szefa MSWiA również ma na imię Lucjan.

Dziennikarze Polsat News zapytali MSWiA i straż pożarną, czy to przypadkowa zbieżność danych, czy może jednak chodzi o szefa resortu. W odpowiedzi wydział prasowy miisterstwa zaskakująco odpisał: - Informujemy, że Postanowienie nr 11/OP/2017 zostało uchylone. Minister Mariusz Błaszczak odmówił przyjęcia odznaki »Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej«.

Odznaka "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" ustanowiono w 1997 roku. Miała być uhonorowaniem za zasługi w ratowaniu życia i ochronie mienia.
Nadawana jest w trzech stopniach: złotym, srebrnym i brązowym. Zgodnie z rozporządzeniem może być nadana w szczególności za wykazanie wyjątkowej ofiarności i odwagi w bezpośrednich działaniach ratowniczych w czasie pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia lub - jak w przypadku Błaszczaka - za "długoletnią ofiarną służbę lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej".

Zobacz także: Akt łaski Dudy nieważny? Kancelaria Prezydenta i Kamiński zabierają głos

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: