WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Cyfry arabskie w polskich szkołach? Krakowianie oburzeni!

Cyfry arabskie w polskich szkołach? Krakowianie oburzeni!

03.08.2016, godz. 16:27

Mieszkańcy Krakowa są oburzeni informacją, jakoby cyfry arabskie miały być wprowadzone do polskich szkół. Nie podoba się im narzucanie innej kultury w suwerennym kraju, jakim jest Polska. Czy mają podstawy, by okazywać niezadowolenie?

Po Krakowskim Rynku przechadza się mężczyzna z mikrofonem, który pyta przypadkowo napotkanych ludzi, co sądzą o wprowadzeniu do polskich szkół cyfr arabskich. Większość odpowiedzi jest podobna. - Nie zgadzam się na to - mówi jeden z ankietowanych. - Skoro oni (imigranci - przyp. red.) nie akceptują naszej kultury, to czemu my mamy się przystosowywać do nich - pyta rozżalonym tonem jedna z odpowiadających.

Cała sonda to prowokacyjny pomysł Krzysztofa Wójtowicza, dziennikarza kanału na YouTube Refleksja TV. Wójtowicz informuje ankietowanych, że wprowadzenie cyfr arabskich do szkół, to odpowiedź Unii Europejskiej na tzw. kryzys imigracyjny. W ten sposób podgrzewa atmosferę wokół pytania i budzi jednoznaczne, stereotypowe skojarzenia z uchodźcami z Bliskiego Wschodu. Być może stąd tak wiele kompromitujących wypowiedzi Krakowian. Na szczęście znalazły się też osoby trzeźwo myślące, które zdają sobie sprawę z tego, że cyfry jakimi się posługujemy od setek lat, nazywane są cyframi arabskimi. W końcu to wiedza ze szkoły podstawowej!

Zobacz: Prokop WYŚMIEWA rządy PiS podczas prezentowania ramówki TVN

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: