WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Czabański po przesłuchaniach na prezesa TVP: Kurski ma wiele plusów dodatnich, ale i niemało plusów ujemnych

Czabański po przesłuchaniach na prezesa TVP: Kurski ma wiele plusów dodatnich, ale i niemało plusów ujemnych

10.10.2016, godz. 12:51
Krzysztof Czabański
Krzysztof Czabański foto: SE/EAST NEWS

Już w środę 12 października ma zostać ogłoszone nazwisko nowego prezesa TVP. Jak przyznał w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl po wysłuchaniu wszystkich kandydatur przewodniczący Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański: - Każdy z kandydatów przedstawił w swojej prezentacji interesujące wątki, ale będziemy musieli wybrać tylko jednego - z jego zaletami, ale i wadami. Czabański, którego uważa się za krytyka Jacka Kurskiego ciekawie ocenił jego dotychczasowe rządy: - Jeśli chodzi o wizję Jacka Kurskiego, to moje obawy wynikają z tego, że jak do tej pory Kurski zasługuje za swoją pracę w TVP na sporo plusów dodatnich, ale też niemało plusów ujemnych.

 

W piątkowych przesłuchaniach wzięło udział czworo kandydatów: Jacek Kurski, Agnieszka Romaszewska-Guzy, Krzysztof Skowroński i Bogdan Czajkowski. Ten pierwszy uważa, że pod jego wodzą telewizja realizuje swą misję i zapowiedział m.in. wspieranie produkcji zewnętrznej w TVP, likwidację umów śmieciowych oraz wprowadzenie technologii over-the-top. Jedyna kandydująca kobieta chce znacząco zreorganizować Telewizję Polską, m.in. spłaszczyć i zdecentralizować strukturę i uprościć administrację, jak również nawiązać ściślejszą współpracę z Polskim Radiem i PAP. Skowroński uważa, że w firmie należy zmniejszyć biurokrację, a odbudować zespoły redakcyjne, z kolei Czajkowski stwierdził, że TVP jest zbyt upolityczniona, zaś firma zamiast z abonamentu mogłaby pozyskać środki ze sprzedaży swoich akcji na giełdzie.

Jak oceniał Czabański: - W wypowiedziach każdego z kandydatów były interesujące wątki. Ideałem byłby prezes łączący w sobie umiejętność autoreklamy i polityczny pi-ar Kurskiego z kreatywnością Skowrońskiego, głęboką wiedzą o TVP Romaszewskiej i ostrością niektórych proponowanych posunięć Czajkowskiego. Trzeba jednak będzie wybrać jedną z tych osób, z jej zaletami, ale i wadami.

Na ostateczną decyzję pozostaje więc nam poczekać do środy. A Wy, drodzy Czytelnicy, jak sądzicie, kto zostanie nowym prezesem TVP? Zachęcamy do udziału w sondzie lub wyrażenia swojego zdania w komentarzu.

Zobacz także: TATUAŻ Krystyny Pawłowicz. Niesamowita decyzja chłopaka [ZDJĘCIE]

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: