WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Czabański zapowiada: Nowy abonament RTV już od stycznia 2017 roku

Czabański zapowiada: Nowy abonament RTV już od stycznia 2017 roku

06.10.2016, godz. 12:34
Krzysztof Czabański
Krzysztof Czabański foto: SE/EAST NEWS

Przewodniczący Rady Mediów Nardowowych, Krzysztof Czabański poinformował, że już w najbliższych tygodniach do Sejmu trafi projekt nowelizacji ustawy abonamentowej przygotowany przez posłów PiS. Nowe przepisy mają znacząco poprawić ściągalność abonamentu radiowo-telewizyjnego. Według Czabańskiego mają one obowiązywać od stycznia 2017 roku. O sprawie informuje portal Wirtualnemedia.pl.

 

Czabański mówił w środowe popołudnie, że nad projektem pracuje zespół z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podstawą mają być analizy przygotowane w Telewizji Polskiej i Poczcie Polskiej, odpowiadającej za pobór abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Wcześniej prezes TVP, Jacek Kurski zdradził, że podstawową zmianą ma być fakt, że wedle nowych przepisów na poczcie trzeba będzie rejestrować brak w domu telewizora i odbiornika radiowego, a nie jak dotychczas ich posiadanie. Z założenia będzie przyjmowane, że każde domostwo takowy sprzęt posiada. Z płacenia abonamentu mają być zwolnione te same grupy społeczne co dotychczas, nie zmieni się też znacząco wysokość opłaty.

Czabański nie zdradził, czy na pewno tak będą wyglądać zmiany, gdyż "koncepcji jest dużo". Zaznaczył, że w nowelizacji mają znaleźć się przepisy, które nie będą wymagały notyfikacji z prawodawstwem Unii Europejskiej, tak żeby można je było wprowadzić szybko. Podkreślił również, że nie ma się czego obawiać, ponieważ: - Nie będzie ani żadnej policji abonamentowej, ani żadnego gnębienia ludzi. Proszę to wyrzucić do kosza jako bajanie tabloidów.

Projekt nowelizacji ma trafić do Sejmu w najbliższych tygodniach: w październiku lub najpóźniej listopadzie. Jak powiedział Czabański, po uchwaleniu nowelizacja powinna wejść w życie z początkiem przyszłego roku.

Zobacz także: Wicemarszałek Sejmu do opozycji: WŚCIEKŁE MAŁPY

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: