WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Czabański zdradza nowe pomysły w sprawie abonamentu RTV!

Czabański zdradza nowe pomysły w sprawie abonamentu RTV!

14.10.2016, godz. 12:53
Krzysztof Czabański
Krzysztof Czabański foto: SE/EAST NEWS

Jeszcze niedawno przewodniczący Rady Mediów Narodowych zapowiadał, że nowy abonament RTV wejdzie w życie od początku 2017 roku. W piątkowym wywiadzie dla Polskiego Radia stwierdził jednak, że prace nad wprowadzeniem opłaty audiowizualnej będą prowadzone dopiero wówczas, gdy nie uda się uszczelnić system poboru abonamentu. To właśnie poprawa ściągalności obecnego abonamentu jest priorytetowa. Jak zapowiedział Czabański: - Trzeba wymyślić system skuteczny, ale nie represyjny.

 

Szef RMN stwierdził ponadto, że nie należy dyscyplinować obywateli, lecz trzeba ich zachęcać do płacenia tejże składki. Jednym z nowych pomysłów zachęcających do tego może być abolicja dla osób, które zaczną regulować to zobowiązanie (obecnie nalicza się karę wstecz). Ponadto rozważane jest też zwolnienie z płacenia osób, które udowodnią, że nie posiadają odbiornika. Czabański zaznaczył, że rozwiązanie trzeba znaleźć w ramach obowiązującej ustawy medialnej, żeby "nie chodzić" do Brukseli po notyfikację.

Gość "Trójki" poinformował również, że choć nie ma jeszcze dokładnych terminów konkursów na prezesów Polskiego Radia i regionalnych rozgłośni publicznych, to procedura powinna się zakończyć w I kwartale przyszłego roku. Jak mówił: - Byłoby logiczne, gdyby po wyborze prezesa telewizji rozstrzygnięto konkurs na prezesa dużego radia. Prawdopodobnie w następnej kolejności przyjdzie czas na stacje regionalne.

Ocenił również swój stosunek do Jacka Kurskiego...:

 

 

... po czym podkreślił jego zalety:

 

 

Zobacz także: Kownacki donosi do prokuratury za list do... Watykanu!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: