WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Czarna sobota. Protest kobiet. HARMONOGRAM. Godziny i miasta

Czarna sobota. Protest kobiet. HARMONOGRAM. Godziny i miasta

01.10.2016, godz. 08:34
Ogólnopolski strajk kobiet
foto: printscreen Facebook

Czarny Protest, to akcja, której kumulacja odbędzie się 3 października 2016 roku w ramach "Ogólnopolskiego strajku kobiet". Ale zanim w całej Polsce odbędą się Czarne Protesty w poniedziałek, to w sobotę w niektórych miastach odbędą się demonstracje. Gdzie i o której startują wydarzenia związane z Czarnym Protestem w sobotę?

W sobotę 1 października w Warszawie, a także innych miastach Polski, zostaną zorganizowane demonstracje w ramach akcji Czarny Protest. Będzie to przedsmak przed Czarnym Poniedziałkiem. Oba wydarzenia są organizowane w ramach Ogólnopolskiego strajku kobiet. To akcja, która została podjęta po słowach Krystyny Jandy, która wspomniała o proteście kobiet w Islandii w latach 70. W Polsce akcja Czarny Protest jest skupiona na temacie aborcji, ponieważ w zeszłym tygodniu w Sejmie odrzucono obywatelski projekt ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne, a do dalszego procedowania przekazano projekt ustawy antyaborcyjnej, całkowicie zakazującej aborcji.

O której i gdzie odbędzie się strajk kobiet? Harmonogram

W najbliższą sobotę w Warszawie odbędzie się demonstracja w ramach Czarnego Protestu. Organizatorzy akcji zawiadamiają, że w sobotę 1 października w Warszawie przed Sejmem odbędzie się demonstracja: - Partia Razem apeluje o liczne przybycie przed Sejm w najbliższą sobotę 1 października o godz. 13.00. Polityczki kilku ugrupowań, w tym partii Razem, przedstawicielki inicjatyw obywatelskich i organizacji pozarządowych, a także rzesze zwykłych kobiet kolejny raz zaprotestują przeciw barbarzyńskiemu projektowi ustawy bezwzględnie zakazującej przerywanie ciąży — także wtedy, gdy pochodzi ona z gwałtu, zagraża zdrowiu kobiety lub płód jest trwale i nieodwracalnie uszkodzony. O godzinie 12.15 partia Razem zaprasza na briefing prasowy, na którym przedstawimy nasze stanowisko i plany dalszych działań w związku z procedowanym projektem ustawy - czytamy w komunikacie prasowym.

Czarny Protest w sobotę: Czarna Sobota w innych miastach - harmonogram, godziny, miejsca?

W Słupsk protest rozpocznie się o godz. 11.00 na Placu Zwycięstwa. Protest ma mieć formę pokojowego manifestu. - Przede wszystkim trzeba postawić na edukację. Podkreślamy, że aborcja może być alternatywą tylko w drastycznych momentach pisanych przez życie, np. gwałtu na dziecku, gdy wynik badania wskazuje, że dziecko urodzi się z ogromną ułomnością, czy gdy ciąża zagraża życiu kobiety - zauważają organizatorzy protestu.

W Rzeszowie Czarny Protest w sobotę odbędzie się o godz. 14.00 przed Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie.

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: