WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Czarny protest na Żoliborzu! Kobiety otoczyły dom Kaczyńskiego

Czarny protest na Żoliborzu! Kobiety otoczyły dom Kaczyńskiego

13.10.2016, godz. 19:48

Kobiety z całej Polski spontanicznie zorganizowały się i zaprotestowały pod domem Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu. To reakcja Polek na słowa prezesa PiS na temat zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

- Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię - powiedział Kaczyński w rozmowie z Polska Agencją Prasową. Ta wypowiedź zbulwersowała wielu Polaków, ale przede wszystkim, walczące z ograniczającym wolność jednostki prawem, które szykuje partia Kaczyńskiego.

Kobiety z całej Polski postanowiły natychmiast zareagować. Zorganizowały spontaniczny Czarny protest pod domem szefa PiS na Żoliborzu. - Poseł Jarosław Kaczyński, wódz partii rządzącej, nadal nie rozumie, że nie może nam zaglądać do łóżek ani gabinetów ginekologicznych. My bardziej szanujemy jego prywatność - dlatego zgromadzimy się tylko pod jego domem - ogłosiły organizatorki wydarzenia. Kobiety zebrały się dzięki portalom społecznościowym i w ten sposób nagłośniły strajk.

Zobacz: Kaczyński IGRA z OGNIEM! MIAŻDŻĄCE sondaże

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: