WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Czarny protest. Ostaszewska OSTRO o zaostrzeniu prawa aborcyjnego: To FANATYZM!

Czarny protest. Ostaszewska OSTRO o zaostrzeniu prawa aborcyjnego: To FANATYZM!

03.10.2016, godz. 21:04
Maja Ostaszewska padła ofiarą przestępstwa?
foto: © AKPA

Maja Ostaszewska ponownie zabrała głoś w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Aktorka w "Faktach po Faktach" podkreśliła, że protesty, które odbyły się w trakcie Czarnego Poniedziałku są dowodem "na to, jak bardzo została przekroczona granica". Według niej zmuszanie kobiet do rodzenia dzieci, kiedy zagrożone jest ich życie to fanatyzm.

Maja Ostaszewska nie ukrywała, że popiera inicjatywę Czarnego Protestu. Udzieliła wywiadu w programie TVN "Fakty po Faktach", w którym zaznaczyła, że była zaskoczona ty, jak wiele osób wzięło udział w dzisiejszej demonstracji. - To walka o podstawowe prawa człowieka, prawa obywatela - mówiła aktorka. - Ten strajk był spontaniczny, zostało rzucone przez Krystynę Jandę jakieś hasło, jakaś idea i spontanicznie w tydzień zmobilizowała tak wiele kobiet - powiedziała. - Ta determinacja, ale również rodzaj jakiejś - powiedziałabym - furii, jest oczywista - stwierdziła Ostaszewska. Aktorka dodała też, że jej zdaniem aborcja jest czymś ostatecznym i jest ogromnym dramatem dla każdej kobiety, jednak zmuszanie jej do rodzenia dziecka, co może zagrozić jej życiu nazwała fanatyzmem.

Zobacz: Czarny poniedziałek. Cielecka przerażona: Ktoś będzie nam mówił co mamy jeść. #Czarnyprotest [Zapis RELACJI NA ŻYWO]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: