WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Czarny Protest pod domem Kaczyńskiego!

Czarny Protest pod domem Kaczyńskiego!

13.10.2016, godz. 10:43
Jaroslaw Kaczyński
Jaroslaw Kaczyński foto: Super Express

Czara goryczy znów się przelała! Dziś ma się odbyć kolejny Czarny Protest i to pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Internauci już skrzykują się na zgromadzenie. Na Facebooku zostało utworzone wydarzenie: Czarny protest pod domem Kaczyńskiego, w którym udział zapowiedziało już kilkaset osób.

Dopiero niewiele ponad tydzień temu odbył się wielki Czarny Protest, a już szykuje się następny. Ma się on odbyć w czwartek 13 października na warszawskim Żoliborzu, przed domem prezesa PiS. Dzisiejszy Czarny Protest rozpocznie się o 19.00 i ma potrwać do 21.00. Dlaczego został zaplanowany? Poszło oczywiście o słowa Jarosława Kaczyńskiego ze środowego wywiadu dla PAP. Kaczyński zapowiedział, że PiS nadal będzie pracował nad wprowadzeniem zmian w prawie dotyczącym aborcji. I mówił, że Czarny Protest, który odbył się na początku miesiąca nie wpłynął na decyzję posłów PiS, by dalej zajmować się prawem aborcyjnym: -  Nie widzimy powodu, by wycofywać się ze zmian, ale na pewno nie wrócimy do pomysłów z ustawy Ordo Iuris, bo uważamy je za fatalne, ja bym tego nie poparł niezależnie od "czarnego poniedziałku". Po prostu to jest sprzeczne z moim poglądem na to, co może państwo, na to, jaka jest granica, której państwo nie może przekraczać, jeśli chodzi o interwencję w życie ludzi.

Przyznał też, że jego partia będzie starać się, by nawet dzieci z tzw. trudnych ciąż, przychodziły na świat, bo to by umarły z imieniem, po chrzcie: -Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię.

Takie słowa nie spodobały się części internautów, stąd pomysł na Czarny Protest pod domem Kaczyńskiego: - Poseł Kaczyński zagląda nam do łóżek, my tylko zajrzymy mu przez płot. Oczywiście powiemy mu też kilka słów, bo wygląda na to, że w Czarny Poniedziałek nas nie usłyszał. Teraz będzie mu łatwiej. Przybywajcie na spontaniczne, pokojowe zgromadzenie! - głoszą organizatorzy Czarnego Protestu. - Poseł Jarosław Kaczyński, wódz partii rządzącej, nadal nie rozumie, że nie może nam zaglądać do łóżek ani gabinetów ginekologicznych. My bardziej szanujemy jego prywatność - dlatego zgromadzimy się tylko pod jego domem. Słowa posła Kaczyńskiego o donaszaniu przez kobietę uszkodzonej ciąży po to, by odbył się chrzest w Kościele rzymskokatolickim, dowodzą, że aby przypodobać się biskupom, jest gotów praktycznie na wszystko. Organizatorzy zachęcają, by to kobiety przyszyły na protest, ale panowie także są zaproszeni.

Zobacz: Kaczyński: Będziemy dążyli, by dziecko mocno ZDEFORMOWANE urodziło się

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: