WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Czarny Protest przed domem Kaczyńskiego. Pokazali zdjęcie Kaczyńskiej [ZDJĘCIA]

Czarny Protest przed domem Kaczyńskiego. Pokazali zdjęcie Kaczyńskiej [ZDJĘCIA]

14.10.2016, godz. 11:25
Czarny Protest przed domem Kaczyńskiego. Pokazali zdjęcie Kaczyńskiej
foto:

Wczoraj odbył się kolejny Czarny Protest, tym razem pod domem Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu. Przed posesją prezesa Prawa i Sprawiedliwości zebrało się kilkaset osób z transparentami i plakatami. Jednak największe zainteresowanie wzbudził baner, jaki wywieszono na płocie Kaczyńskiego. Przedstawiał jego bratową Marię Kaczyńską i jej słowa na temat aborcji.

Protest został zorganizowany, bo część osób poczuła się urażona słowami Jarosława Kaczyńskiego, które padły w najnowszym wywiadzie prezesa dla PAP. Kaczyński przyznał, że jego partia będzie dążyć do zmiany przepisów dotyczących aborcji: - Nie widzimy powodu, by wycofywać się ze zmian, ale na pewno nie wrócimy do pomysłów z ustawy Ordo Iuris, bo uważamy je za fatalne, ja bym tego nie poparł niezależnie od "czarnego poniedziałku". (...) Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię - mówił prezes  PiS, z zaznaczeniem, że rodziny takich dzieci zostaną objęte pomocą. To nie spodobało się zwolenniczkom poprzedniego Czarnego Protestu. Dlatego pojawił się pomysł kolejnej demonstracji. Poseł Kaczyński zagląda nam do łóżekmy tylko zajrzymy mu przez płot - nawoływali organizatorzy protestu w Internecie.

Przed domem Kaczyńskiego w czwartkowy wieczór pojawiło się kilkaset osób. Większość stanowiły kobiety, które przyniosły ze sobą transparenty. Jeden z nich, największy przedstawiał nieżyjąca już, byłą prezydentową Marię Kaczyńską, prywatnie bratową prezesa PiS. Kaczyński niemal 10 lat temu, gdy pojawił się tema zmian dotyczących przepisów aborcyjnych mówiła, że kompromisu z 1993 roku nie można zmieniać. - Nie zmieniam zdania. Uważam, że zdarzają się w życiu niezwykle trudne sytuacje, w których należy ratować życie matek czy też nie żądać, by zgwałcona przez zwyrodnialca lub, co gorsza, bandę zwyrodnialców dziewczyna musiała rodzić. Chcę tu zwrócić uwagę, że nie dopuszczam myśli, by istniała możliwość usuwania ciąży na życzenie - mówiła Maria Kaczyńska w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" w 2008. To właśnie cytat z tej wypowiedzi Kaczyńskiej został wypisany na banerze przedstawiającym jej zdjęcie.

Zobacz: Kaczyński: Będziemy dążyli, by dziecko mocno ZDEFORMOWANE urodziło się

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: