WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Człowiek Liroya pokona Kurskiego w walce o fotel prezesa TVP?

Człowiek Liroya pokona Kurskiego w walce o fotel prezesa TVP?

16.09.2016, godz. 13:41
Jacek Kurski
foto: © AKPA

W czwartek upłynął termin składania aplikacji w konkursie na stanowisko prezesa zarządu Telewizji Polskiej. Swoje dokumenty złożył urzędujący prezes, Jacek Kurski. Portal Wirtualnemedia.pl dotarł do listy wszystkich kandydatów, którzy zdecydowali się kandydować na to stanowisko. Wśród zgłoszonych jest m.in. Maciej Maciejowski, który prowadzi obecnie biuro poselskie posła Piotra Liroya Marca.

 

Według ustaleń portalu swoje aplikacje złożyli: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg (była szefowa TVP1, obecnie doradca zarządu TVP), Agnieszka Romaszewska-Guzy (dyrektor TV Biełsat), Krzysztof Skowroński (prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i prezes Radia Wnet), Piotr Barełkowski (przedsiębiorca, współzałożyciel Telewizji Republika), publicysta i reżyser teatralny oraz filmowy Bogdan Czajkowski, reżyser i polityk Grzegorz Braun, były wiceburmistrz dzielnicy Warszawa Włochy i członek rady programowej RDC Maciej Maciejowski oraz warszawski radny Andrzej Kozicki.

Ocenia się, że duże szanse na zwycięstwo może mieć Małgorzata Raczyńska-Weinsberg. To ją Rada Mediów Narodowych próbowała wstawić jako następczynię Jacka Kurskiego po sierpniowej decyzji o jego odwołaniu. Według Wirtualnemedia.pl uważało się również, że poważnymi konkurentami dla Kurskiego mogliby być Sławomir Siwek, były członek zarządu TVP, oraz Romuald Orzeł, były prezes TVP. Siwek jednak nie zdecydował się na udział w konkursie, a z Orłem nie udało się skontaktować, aby potwierdzić te informacje.

Ponadto w konkursie nie wystartuje również Mariusz Max-Kolonko, choć początkowo zgłaszał on chęć objęcia tego stanowiska. Jak wytłumaczył: - Panuje przekonanie, że konkursy na prezesa TVP są ustawione i PiS nie potrafi tej opinii zmienić.

Przesłuchania kandydatów mają się rozpocząć na początku października.

Zobacz także: Ziobro szykuje BAT na "alimenciarzy"! Drwiny z Kijowskiego

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: