WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Człowiek Macierewicza dostał fuchę, mimo że nie spełnia wymogów

Człowiek Macierewicza dostał fuchę, mimo że nie spełnia wymogów

08.09.2016, godz. 02:00
CZŁOWIEK MACIEREWICZA DOSTAŁ FUCHĘ
Bartłomiej Misiewicz foto:

Mówi o sobie, że jest skromnym człowiekiem, ale patrząc na jego błyskotliwą karierę, raczej trudno w to uwierzyć. Bartłomiej Misiewicz ma zaledwie 26 lat, a jest nie tylko szefem gabinetu politycznego i rzecznikiem prasowym Ministerstwa Obrony Narodowej. Od tygodnia zasiada w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. I to wszystko bez wyższego wykształcenia.

Kontrowersje wokół Misiewicza spowodowała niedawna decyzja ministra Antoniego Macierewicza (68 l.), który przyznał mu Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju. - Powstrzymał przestępców, uratował tajne dokumenty przed przejęciem przez obce służby, zablokował operację wymierzoną w polską armię - mówił minister o zasługach Misiewicza w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Okazuje się, że zasługi są na tyle duże, by spowodować kolejne wyróżnienia. 26-letni Misiewicz, prawa ręka szefa MON, od kilku dni jest członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Mimo że zgodnie z przepisami członkowie rad nadzorczych powinni mieć ukończone studia wyższe oraz specjalny kurs, Misiewicz nie widzi w tym problemu. - Jestem w trakcie studiów. Obecnie kończę studia licencjackie. Został mi ostatni rok - zdradza "Super Expressowi". - Nie ma ustawowych wymagań, jeśli chodzi o wykształcenie wyższe. Wszystko jest zgodnie z prawem. W PGZ w radzie nadzorczej nie ma obowiązku posiadania kursu na członków rad nadzorczych - twierdzi. - Moje zasiadanie w radzie nadzorczej związane jest wyłącznie z tym, że PGZ od ubiegłego roku przeszła pod właściwość nadzorczą ministra, i ministrowi zależało, aby ktoś z władz wszedł w skład rady. Kierownictwo właśnie mnie skierowało do pełnienia tej funkcji - tłumaczy nam rzecznik.

Zobacz: Kaczyński i Orban jednym głosem: W UE potrzebne są zmiany kulturowe

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: