WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Marszałku Kuchciński: Czy wyspowiadałeś się z cenzury w Sejmie? Czy powiedziałeś księdzu, ile zapłaciłeś za wycieczkę syna do Rzymu?

Marszałku Kuchciński: Czy wyspowiadałeś się z cenzury w Sejmie? Czy powiedziałeś księdzu, ile zapłaciłeś za wycieczkę syna do Rzymu?

08.11.2016, godz. 05:00
MARSZAŁEK-CENZOR W KOŚCIELE.
foto: PAPS

Marek Kuchciński (61 l.) wszem wobec pokazuje, że gorliwym katolikiem jest. Przed ołtarzem - jak należy - pada na kolana i modli się żarliwie. Ale wydaje się, że marszałek Sejmu niejedno ma na sumieniu! Począwszy od wprowadzenia w Sejmie cenzury, aż po niewyjaśnioną do dziś kwestię zapłaty za podróż syna do Rzymu na parlamentarną pielgrzymkę!

W niedzielę Kuchciński uczestniczył w mszy świętej w intencji wicemarszałka I wolnego Sejmu, Henryka Bąka (?64 l.). Ciekawe tylko, czy przy okazji wizyty w świątyni oprócz modlitwy znalazł chwilę na rachunek sumienia i szczerą spowiedź? My już od 16 dni czekamy na dowody pokazujące, że zapłacił za syna, którego zabrał na parlamentarną pielgrzymkę do Rzymu. Niestety, sejmowe biuro prasowe nie potrafi przedstawić nam żadnego dokumentu. Marszałek złożył pisemne oświadczenie, w którym wyraził zgodę na potrącenie z przysługującej mu diety poselskiej należności z tytułu kosztów wyjazdu jego syna - powtarza w kółko, zamiast pokazać dowód. Kolejne przewinienie Kuchcińskiego? Cenzura w Sejmie. Od kiedy panuje przy Wiejskiej, dziennikarze skarżą się na ograniczanie swobody pracy. Jego decyzją zamknięto dla mediów kuluary, a mają zostać wprowadzone kolejne nakazy dla mediów. Swoistą wisienką na torcie było zakazanie naszemu fotoreporterowi Pawłowi Dąbrowskiemu wstępu do Sejmu za... sfotografowanie bosej stopy posłanki Lidii Gondek (49 l.). Również opozycja ma sporo do zarzucenia marszałkowi. Jakiś czas temu "za kneblowanie ust opozycji" chciano go nawet odwołać z funkcji. No chyba że w czasie mszy i modlitwy Kuchciński złożył. postanowienie poprawy!

Zobacz: Kuchciński, przestań kręcić! Ile zapłaciłeś za syna?

Źródło: Radio Kraków
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: