WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Minister środowiska daje o. Rydzykowi 300 tys. Razem z córką pracuje na jego uczelni

Minister środowiska daje o. Rydzykowi 300 tys. Razem z córką pracuje na jego uczelni

03.09.2016, godz. 05:00
OJCIEC TADEUSZ RYDZYK
OJCIEC TADEUSZ RYDZYK foto: EAST NEWS

Kolejne rządowe pieniądze płyną do ojca Tadeusza Rydzyka (71 l.). Tym razem finansowo wspomóc go postanowił minister środowiska Jan Szyszko (72 l.). Ale to transakcja, na której obaj skorzystają! Uczelnia toruńskiego duchownego wystąpiła o dotację 300 tys. zł na jeden z podyplomowych kierunków, na których wykłada sam Szyszko i jego córka. Mało tego! Zajęcia terenowe mają odbywać się w stodole rodziny Szyszków!

Dobrej zmiany ciąg dalszy. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu już za kilka tygodni może otrzymać dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którym nadzoruje Ministerstwo Środowiska. Do pozytywnie zaopiniowanego przez ministra wniosku dotarł portal OKO.Press. Szkoła o. Rydzyka dostanie pieniądze na podyplomowy kierunek "polityka ochrony środowiska - ekologia i zarządzanie". Za jeden rok nauki tam trzeba zapłacić aż 3,4 tys. złotych! A kadra naukowa w istocie jest zacna. Wykłady prowadzi sam minister Szyszko i jego córka Katarzyna Szyszko-Podgórska (39 l.), która kilka lat temu bezskutecznie próbowała swych sił w wyborach samorządowych z list PiS. Terenowe zajęcia studenci podyplomówki odbywają w Terenowej Stacji Badawczej D&B w Tucznie, czyli specjalnie przystosowanej 300-metrowej stodole należącej do ministra. Ostatnio stodołą zajmowało się CBA, po tym gdy Szyszko wycenił jej wartość w oświadczeniu majątkowym na zero złotych. Resort środowiska nie odpowiedział nam na pytania w sprawie dofinansowania uczelni.

300-tysięczna dotacja to niejedyne wsparcie, jakie uzyskał ostatnio o. Rydzyk. Przypomnijmy, że od początku rządów PiS duchowny dostał z publicznych pieniędzy niemal 27,5 mln. - To nie pierwszy raz, kiedy minister Szyszko hojnie wspiera szkołę o. Rydzyka. To samo było za poprzednich rządów PiS. Wówczas też tam wykładał, otrzymując kilkaset złotych za godzinę i jednocześnie przyznawał pieniądze uczelni - komentuje nam Stanisław Gawłowski (48 l.), sekretarz generalny PO i były wiceminister środowiska.

Zobacz: Petru SZCZERZE o memach ze sobą. ZDZIWISZ się, co powiedział!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: