WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA
Se.pl wiadomości polityka Darmowy pokaz "Smoleńska". Bilety ufundował m.in. prezydent miasta

Darmowy pokaz "Smoleńska". Bilety ufundował m.in. prezydent miasta

27.09.2016, godz. 12:18
Smoleńsk
foto: materiał prasowy

W mediach głośno było o jarocińskim staroście, który ufundował dla uczniów 2000 biletów na film "Smoleńsk". Jego tropem poszły władze Łomży. Tamtejsze kino jest obecnie nieczynne z powodu remontu, dlatego postawiono zorganizować dwie projekcje tego filmu w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. Inicjatorem wydarzenia został prezydent, Mariusz Chrzanowski. Za bilety na film zdecydowały się zapłacić lokalni przedsiębiorcy oraz dwie miejskie spółki, których zarządy są w całości powołane właśnie przez prezydenta.

Jak mówił w TVN24 prezydent Chrzanowski: - Zgłosiła się grupa przedsiębiorców, która chciała współfinansować projekcję filmu "Smoleńsk" (...) Uważam, że mieszkańcy Łomży zasługują na to, aby też obejrzeć ten film. To, że mamy dużą grupę osób o poglądach patriotycznych, które zaangażowały się to, aby ten film został w Łomży wyświetlony oraz pokazany mieszkańcom- na pewno jest to dobre i ja tego nie neguję.

Bezpłatne bilety były dostępne od poniedziałku 26 września 2016 r. w Wydziale Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego w Łomży. Jedna osoba mogła odebrać 2 wejściówki. Rozeszły się one w 40 minut.

Internautka skomentowała złośliwie:

 

 

Zobacz także: Starosta kupił dla uczniów 2000 biletów na "Smoleńsk"

Źródło: Agencja TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: