WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Darmowy pokaz "Smoleńska". Bilety ufundował m.in. prezydent miasta

Darmowy pokaz "Smoleńska". Bilety ufundował m.in. prezydent miasta

27.09.2016, godz. 12:18
Smoleńsk
foto: materiał prasowy

W mediach głośno było o jarocińskim staroście, który ufundował dla uczniów 2000 biletów na film "Smoleńsk". Jego tropem poszły władze Łomży. Tamtejsze kino jest obecnie nieczynne z powodu remontu, dlatego postawiono zorganizować dwie projekcje tego filmu w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. Inicjatorem wydarzenia został prezydent, Mariusz Chrzanowski. Za bilety na film zdecydowały się zapłacić lokalni przedsiębiorcy oraz dwie miejskie spółki, których zarządy są w całości powołane właśnie przez prezydenta.

Jak mówił w TVN24 prezydent Chrzanowski: - Zgłosiła się grupa przedsiębiorców, która chciała współfinansować projekcję filmu "Smoleńsk" (...) Uważam, że mieszkańcy Łomży zasługują na to, aby też obejrzeć ten film. To, że mamy dużą grupę osób o poglądach patriotycznych, które zaangażowały się to, aby ten film został w Łomży wyświetlony oraz pokazany mieszkańcom- na pewno jest to dobre i ja tego nie neguję.

Bezpłatne bilety były dostępne od poniedziałku 26 września 2016 r. w Wydziale Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego w Łomży. Jedna osoba mogła odebrać 2 wejściówki. Rozeszły się one w 40 minut.

Internautka skomentowała złośliwie:

 

 

Zobacz także: Starosta kupił dla uczniów 2000 biletów na "Smoleńsk"

Źródło: Agencja TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: