WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim RELACJA na SE.pl

Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim RELACJA na SE.pl

13.09.2016, godz. 16:13
Parlament europejski Europarlament
foto: EAST NEWS

W Parlamencie Europejskim znów będą rozmawiać o Polsce. O 15.00 w Strasburgu rozpocznie się debata na temat naszego kraju. Na sali plenarnej nie zasiądzie jednak premier Beata Szydło. Polskę będzie reprezentował wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. RELACJA z debaty o Polsce znajdziecie na SE.pl.

Nie wiadomo, czy polski przedstawiciel rządu będzie mógł zabrać głos w czasie debaty, o tym zdecyduje kierownictwo Parlamentu. O zorganizowaniu debaty na temat Polski zdecydowali przedstawiciele grup: chadeków, liberałów, zielonych i komunistów. Przeciwko byli konserwatyści, w których skład wchodzą europosłowie Prawa i Sprawiedliwości, oraz dwie frakcje eurosceptyków. Dlaczego w Parlamencie Europejskim nadal będą rozmawiać o Polsce? Zdaniem europarlamentarzystów zamieszanie z trybunałem Konstytucyjnym wciąż trwa, a do tego doszły wątpliwości związane z ustawami: ustawą antyterrorystyczną, o służbie cywilnej i ustawie medialnej. Chodzi też o sprawę wycinki w Puszczy Białowieskiej. Zdaniem wiceministra MSZ Konrada Szymańskiego, debata nie wniesie nic nowego: - Mam wrażenie, że Parlament Europejski już wszystko wie i ma wyrobione zdanie na temat najdrobniejszych aspektów polskiego prawodawstwa. Parlament już wszystko wie i ma wyrobione zdanie. Debata będzie miała ogólny charakter, więc nie spodziewamy się, by była dobrą okazją, żeby komukolwiek, cokolwiek wyjaśnić - stwierdził, podaje polskieradio.pl. RELACJA z debaty na SE.pl.

16:13. Na koniec warto jeszcze odnotować zgodną linię PO w przedstawianiu tejże:

 

16:10. Długo debata nie potrwała. Na sali obecnych było, na 736 posłów PE, 65 eurodeputowanych. Jak podsumował Zdzisław Krasnodębski:

 

15:55. Mocne słowa:


 

15.15 Jadwiga Wiśniewska, europosłanka z Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze:

15.10 Debata w Parlamencie Europejskim już się rozpoczęła.:

 

Sprawdź: PROKURATURA i POLICJA w domu biegłych, którzy badali śmierć ojca Ziobry

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: