WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego. Prezydent Duda: Naród jest dumny z żołnierzy

Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego. Prezydent Duda: Naród jest dumny z żołnierzy

15.08.2016, godz. 12:35
Obchody Święta Wojska Polskiego
Obchody Święta Wojska Polskiego foto:

Od rana trwają uroczystość związane ze Świętem Wojska Polskiego. Główne uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy odbywają się w Warszawie. Prezydetn brał udział w nabożeństwie, odsłonił tablicę upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych. Przed nami defilada wojsk i sprzętów zbrojnych.

15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w Warszawie trwają główne, państwowe uroczystości. Prezydent Andrzej Duda wraz z żoną Agatą Dudą, w towarzystwie premier i parlamentarzystów brał udział we mszy świętej w intencji ojczyzny. Po niej nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych, która umieszczona została na jeden z kolumn przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Jak mówił prezydent Duda: - W tym dniu spełniamy obowiązek, dzięki któremu Polska w dużym stopniu wobec swoich żołnierzy odzyskuje honor, odsłaniamy tu na Grobie Nieznanego Żołnierza tablicę upamiętniającą uczestników tamtego antykomunistycznego powstania, żołnierzy niezłomnych, żołnierzy wyklętych - mówił prezydent. I zaznaczył, że dla Żołnierzy Wyklętych walka po zakończeniu II wojny światowej trwała nadal: - Dla nich II wojna światowa nie zakończyła okupacji. Dla nich zmieniło się tylko tyle, że zamiast okupantów niemieckich przyszli okupanci sowieccy, przeciwko którym oni postanowili nadal walczyć i czynili to niezłomnie - zaznaczył Duda.

W samo południe rozpoczęła się defilada wojskowa. Prezydent mówił do zebranych, że Polska dziś także jest dumna z wojskowych: - Cały naród patrzy dziś z dumą na swoich żołnierzy i wierzy w ich męstwo - podkreślił.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: